Potápění na Bali | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Potápění na Bali

Česky
Potápění na Bali

Potápění na Bali

Vody kolem Bali jsou plné ryb a žije jich zde víc než 3 000 odlišných druhů. Mezi nejzajímavější patří manta nebo měsičník svítivý, což je největší ryba na světě. Delfíni, žraloci nebo obrovské želvy také nejsou výjmkou. Na místě je mnoho profesionáních škol s licenzí, u kterých můžete absolvovat potápečský kurz pro začátečníky nebo profesionály. Potápěčské školy jsou plně vybavené a kompletní výzbroj na ponory vám zapůjčí na místě.

Tulamben

Tulamben

Městečko ležící na severovýchodě je jedno z nejvyhlášejnějších míst na potápění na Bali. Vrak lodi Liberty je další podmořskou atrakcí. Tu zde v roce 1942 nechali Američané poté, co byla Japonci zničena. Za ta léta se stala přirozeným domovem mnoha ryb a dnes už vypadá spíš jako opravdový korálový útes. Krom korálového útesu je odsud kousek i kolmá stěna s lehkým převisem a hloubkou kolem 70 m.

Amed

Amed

Vyhlášená lokalita na šnorchlování a potápění. Jsou zde korálové útesy a pestrý podmořský život. Proudy pod hladinou vody nejsou nebezpečné a jdou vždy podél pobřeží.

Nusa Penida

Nusa Penida

Manta Point
Tato lokalita je především pro potápěče, kteří chtějí vidět obrovské ryby rejnoky Manta. Ti sem připlouvají, aby si očistili tělo od malých parazitů. Kromě těchto ryb můžete během ponoru zahlídnout tuňáky nebo makrely.

Crystal Bay
Jsou zde bohaté korálové útesy, přecházející do strmých strání. Nejlepší období na potápění v této lokalitě je koncem léta až začátkem podzimu. Budete plout mezi velkými hejny ryb čekajicími na svou potravu, kterou jim přinášejí studené proudy.

Nusa Lembongan

Nusa Lembongan

Najdete zde terasy korálových útesů a pokud budete mít štěstí, tak v letních měsících zahlédnete i největší rybu na světě Mola Mola neboli měsíčník svítavý.

Padang Bay

Padang Bay

Dál od pobřeží je korálový útes velice pestrý – měkký a tvrdý, obrovské korálové útvary a tabulový korál. Žije zde mnoho exotických ryb a mimo jiné i velké želvy nebo také žraloci (bílý a černý). Poblíž pláže je korálový útes poměrně mělký a jsou zde dobré podmínky na šnorchlvování.

NÁŠ TIP
Doporučujeme neuvěřitelné noční potápění na Padang Bay, kdy pod noční oblohou uvidíte ve vodě obrovské kraby a humry.

Ostrovy Gili

Gili ostrovy

Další možnou lokalitou na potápění jsou malé ostrovy poblíž Lomboku. Je zde několik potápečských škol, které vám ukáží podmořský svět kolem těchto korálových ostrovů.