Vízum Bali

Vízum Bali a Indonésie

Vízum do Indonésie – existují dva základní typy víz vhodných pro turisty, které se liší podle délky plánované návštěvy země. Po koronavirovém uzavření země jsou po občanech České a Slovenské republiky vyžadována VISA ON ARRIVAL (VOA) nezbytná při návštěvě země do 30 dnů s možností prodloužení o dalších 30 dnů. Nově si lze VOA vyřídit online. Pro dlouhodobý pobyt si lze vyřídit SECOND HOME VISA, které umožní pobyt v délce až 10 let.

  • Vízum (VOA) na Bali a do Indonésie je za poplatek 500 000 IDR (cca $35).
  • Vízum si lze prodloužit jedenkrát o dalších 30 dní (celkem tedy 60 dní) za dodatečný poplatek 500 000 IDR.
  • Při vyřizování VOA je zapotřebí pas platný min. 6 měsíců ode dne plánovaného vstupu na území Indonéské republiky, nejméně 3 volné stránky v pase, zpáteční letenka.

Vízum Bali, Indonésie na letišti

Občané ČR a SR potřebují víza pro vstup do Indonésie do 30 dnů pobytu, zejména za účelem cestování, urgentní práce či pracovní schůzky, dobrovolnictví apod.

 

  • Tato víza lze jednou prodloužit, a sice o dalších 30 dní.
  • Při překročení povolené délky pobytu vzniká povinnost uhradit poměrně vysoké pokuty.
  • Vždy budete potřebovat pas platný po dobu min. 6 měsíců od vstupu do země.
  • Turisté musí vstoupit do Indonésie přes některé z místních letišť či přístavů (celkem 29 letišť a 88 přístavů). Přesný seznam je k nahlédnutí ZDE.

NÁŠ TIP

Využijte získání víz na Bali ONLINE.

Pokud budete chtít zůstat déle jak 30 dní, nenechávejte prodloužení víz na Bali na poslední chvíli. Pokuty za každý den pobytu nad platnost vašich víz je od roku 2019 trojnásobně vyšší, a to 1.000.000 rupií za každý den, kdy překročíte povolený pobyt.

Víza v Indonésii na pobyty delší než půl roku

Nově si lze zažádat o Second Home Visa. S tímto vízem mohou cizinci v Indonésii pobývat 5 až 10 let a vykonávat různé, např. investiční aktivity. 
Požadované dokumenty jsou následující:

 

O vízum lze pohodlně požádat prostřednictvím webu ZDE.

  • Kopie cestovního pasu s platností minimálně 36 měsíců.
  • Doklad o finančních prostředcích na bankovních účtech (musí být umístěny v indonéských státních bankách) ve výši alespoň 2 000 000 000 IDR.
  • Nejnovější barevné pasové fotografie (4 cm x 6 cm) a životopis.

Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze - základní informace

Podat žádost můžete každé pondělí, středu a čtvrtek od 9:00 – 12:00.

Cestovní pas s hotovými vízy si potom lze vyzvednout každé pondělí, středu a čtvrtek od 13:00 – 15:00.

Adresa: Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze, Nad Buďánkami II 1944/7,150 00 Praha 5 – Smíchov informace@indonesia.cz, www.kemlu.go.id/prague, Tel: +420 257 214 388 Fax: +420 257 212 105

Garant destinace

Ada Tzoneva, specialistka na Bali a Indonésii, Vám ráda poradí.

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Vizum Bali Indonesie

VOA - Víza na Bali při příjezdu

Cestující z České i Slovenské republiky mají povinnost zažádat si o takzvaná Visa On Arrival (VOA), která lze pohodlně získat online formou, nebo také na některých letištích či v námořních přístavech v Indonésii, a to bez ohledu na účel vaší návštěvy (business, turistika, společensko-kulturní).

Odkaz na online vyřízení žádosti o vízum naleznete ZDE.

 

  • Poplatek za VOA činí 500 000 IDR (35 USD).
  • Platnost žadatelova pasu musí být nejméně 6 měsíců ode dne vstupu na území Indonésie.
  • Musíte mít zajištěnou zpáteční letenku či jízdenku v daném termínu.
  • Maximální povolená délka pobytu je 30 dnů s možností jednoho prodloužení.

VOA můžete jednorázově prodloužit za poplatek, a to o dalších 30 dnů. Na tato víza můžete tedy pobývat na území Indonésie celkem 60 dní.

Dlouhodobý pobyt pro studenty z České i Slovenské republiky

Pokud jste si Indonésii zamilovali, rádi byste zde zůstali delší dobu a zároveň získali zcela nové zkušenosti a jste ve věku od 17 do 35 let, doporučujeme podívat se blíže na PROGRAM DARMASISWA. Tento program umožňuje zahraničním studentům ze zemí, jež mají s Indonésií diplomatické vztahy (Česká i Slovenská republika), studovat indonéský jazyk, kulturu a umění. Budete mít možnost získat víza opravňující k pobytu až na 2 roky (s možností prodloužení) a dokonce měsíční stipendium ve výši 2.550.000 – 2.950.000 IDR (podle místa pobytu).

NÁŠ TIP

Pro nová víza doporučujeme využít možnost návštěvy ambasády v Kuala Lumpur, a to zejména pokud vše plánujete vyřídit za jeden den. Agenti v Kuala Lumpur jsou mnohem ochotnější na Vás počkat, i pokud má Váš let zpoždění, zatímco v Singapuru byste nemuseli mít takové štěstí a mohla by Vám propadnout zpáteční letenka. Cenově i časově Vás vyjdou obě varianty přibližně stejně.

Proces prodloužení víz

Veškeré prodlužování víz je samozřejmě za poplatek. Buď vás čeká úřednické martyrium, když se rozhodnete ušetřit pár korun a vyřídit si prodloužení sami nebo si najděte vízového specialistu (Visa Agent) přímo na Bali za poplatek od 800 000 IDR za jedno prodloužení. Doporučujeme například agenturu Visa4Bali, která Vám se vším poradí.



Pro prodloužení víz VOA je nově možnost vše vyřídit online.

NÁŠ TIP

Nebojte se prodloužit si víza sami z pohodlí vašeho domova online formou. Jde o novinku představenou indonéskou vládou na konci roku 2022.

NÁŠ TIP

Nenechávejte vyřízení víz na poslední chvíli. Ačkoliv proces není nijak zvlášť náročný, vyžaduje vaši pozornost. Nutné je zkontrolovat si veškeré cestovní doklady a ujistit se, že Váš pas má požadovanou délku platnosti pro vycestování do Indonésie. Pokud ne, vyřízení nového pasu může trvat i několik týdnů.

Dlouhodobá víza na Bali

Pro získání víza je zapotřebí předložit následující dokumenty:

 

  • Kopie cestovního pasu s platností minimálně 36 měsíců od data vycestování.
  • Doklad o finančních prostředcích na bankovních účtech (musí být umístěny v indonéských státních bankách) ve výši alespoň 2 000 000 000 IDR.
  • Nejnovější barevná fotografie (4 cm x 6 cm) s bílým pozadím.
  • Životopis.

Poměrně nově již není potřeba předložit itinerář cesty ani zvací dopis.

NÁŠ TIP

Chystáte se na Bali? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Bali a Indonésii ZDARMA! Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení zde.

Turistický poplatek Bali

Od 14.2.2024 je zaveden jednorázový turistický poplatek za vstup na ostrov, který musí uhradit každý turista.

 

  • Cena je 150 000 IDR nebo $10 za osobu (bez slevy na dítě).
  • Tento poplatek lze uhradit prostřednictvím oficiálních internetových stránek zde.
  • Pro zpracování platby musí cestující uvést své jméno, číslo pasu, e-mail a datum příjezdu.
  • Zmiňovaný poplatek je hrazen pouze jednou, a to i v případě opuštění ostrova a následný návrat.

Platbu lze provést také u platební přepážky, která je k dispozici na letišti a v přístavech na Bali.

 

často kladené otázky

 

Chceme na Bali zůstat déle než 1 měsíc, co máme dělat?

Můžete si prodloužit svá VOA o dalších 30 dní za poplatek 35 USD. Prodloužit si víza lze jen jednou, s celkovou délkou pobytu 60 dní.

 

Chceme se na Bali přestěhovat a žít tu delší dobu, jak s vízy?

Na Bali a v Indonésii jsou kanceláře, které Vám zajistí prodloužení víz na tak dlouhou dobu, jak budete potřebovat, samozřejmě za poplatek. Doporučujeme přečíst si podmínky tzv. SECOND HOME VISA.

 

Můžu získat pracovní víza na Bali?

Ano, ale je to nesmírně náročné a nákladné. Až 99 % cizinců na Bali volí pololegální cesty, jak zde pracovat, resp. podnikat. Jestliže plánujete podnikat v Indonésii ve větším měřítku, pracovní víza určitě potřebovat budete. POZOR, tzv. business visa vás neopravňují na Bali legálně pracovat. Jestliže Vám to někdo bude tvrdit, nemluví pravdu.

 

Co tedy doporučujete?

V případě, že chcete být na Bali dlouhodobě, prověřte si služby několika migračních agentů. Poté zvolte toho s nejvíce referencemi. V případě, že budete na Bali bez víza, připravte se, že budete za každý den bez víza platit pokutu 1 000 000 IDR.

Více otázek
AKTUÁLNĚ