Mapa Indonésie | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Mapa Indonésie

Česky
Mapa Indonésie

Mapa Indonésie

MAPA INDONÉSIE — vybrali jsme pro Vás ta nejzajímavější místa Indonésie, která byste během Vaší dovolené neměli vynechat.

Sumatra

Národní park Leusser — pozorování orangutanů v pralese nebo návštěva jednoho z největších rehabilitačních center pro orangutany (UNESCO).
Jezero Toba — největší kráterové jezero v Asii. Unikátní kultura původních obyvatel Bataků, ještě donedávna kanibalů, dnes již ale velice pohostinných a milých lidí.
Tangkahan — sloní chovná stanice. Sloni často žijí ve vysokých nadmořských výškách a na Sumatře je můžete spatřit v některých ze speciálních školicích center.

Jáva

Sopka Krakatau — výbuch sopky Krakatau v r. 1883 byl slyšet až v Japonsku a poté vulkán zcela zmizel z mapy. Na stejném místě dnes najdete sopku Anak Krakatau.
Chrám Borobodur — největší budhistický chrám v jihovýchodní Asii (UNESCO).
Chrám Prambatan — nejkrásnější hinduistický chrám v Indonésii (UNESCO).
Sopka Bromo — je unikátní tím, že se nachází v obrovském kráteru v NP Tengger Semeru, jehož dno je z části vyplněno velkým písečným polem.
Sopka Kawah Ijen — přímo v sopce se nachází největší sírové jezero na Zemi. Probíhá zde těžba sulfátu.

Bali a Gili ostrovy

Bali — pláže, hinduistické chrámy, rýžové pole a mnoho dalšího na vás čekají na tomto exotickém ostrově. Pro více informací v sekci zájezdy Bali.
Gili ostrovy — na bělostných plážích, omývaných teplou tyrkysovou vodou, se budete cítit jako v ráji. Možná právě proto je to jedno z nejoblíbenějších míst pro líbánky.

Borneo

Kalimantan— pozorování orangutanů. Vydejte se za orangutany do volné přírody a pozorujte je v jejich přirozeném prostředí.
Rezervace Tabin — pozorování slonů. Rezervace, ve které můžete pozorovat slony ve volné přírodě.

Sulawesi

Kmen Tana Toraja - etnický kmen stále dodržující tradice svých předků. Nejznámější jsou pohřební oslavy, které jsou velkolepé a rozhodně jsou nezapomenutelným zážitkem.
Menado — jedno z nejlepších míst na potápění na světě, kde můžete vidět nejen korály, ale i mnoho exotických a pestrobarevných ryb.

Komodo, Flores a Papua Nová Guinea

Ostrovy Komodo a Rinča — Komodský národní park je domovem největšího ještěra na světě — komodského varana. Žije pouze zde a na několika málo přilehlých ostrovech. Podívejte se na naše zájezdy na Komodo.
Kelimutu — barevná vulkanická jezera, nacházející se v kráteru sopky, jsou známa tím, že mění barvu vody, podle obsahu minerálů. Unikátní kultura obyvatel vesnici Moni.
Údolí Balien — národní park a rezervace proslavená svou hustou a nepřístupnou džunglí, ale i mnoha terasovitými políčky a skalnatými hřebeny.