Bali letiště | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Bali letiště

Česky

Bali letiště

Letiště na Bali se nachází 13 km od hlavního města Denpasar, jeho název je Denpasar Bali Ngurah Rai (DPS).

Poloha letiště na Bali je velmi výhodná, nachází se kolem něj všechny turistická střediska — Kuta, Jimbaran Bay nebo Sanur.

Bali letiště — užitečné rady po příletu na Bali

U pásu s kufry se vždy pohybují nosiči, kteří se obvykle velice rychle chopí vašeho zavazadla a nabídnou Vám pomoc. Pokud se rozhodnete jejich služeb využít, tak je povinnost jim zaplatit přinejmenším IDR 10 000 (20 Kč) za kufr. V případě, že nechcete jejich služeb využít, tak jim to slušně naznačte nebo si jich prostě nevšímejte. Na letišti je několik směnáren, ale kvůli nepříznivému kurzu, doporučujeme vybrat peníze z některého z bankomatů v příletové hale. Na letišti v Denpasaru najdete několik Duty Free obchodů, které nabízejí mimo jiné i alkohol a balijské dárkové předměty. Během své dovolené budete mít mnoho příležitostí pořídit dárky z většího výběru a s lepší kvalitou. Pokud se chcete před další cestou osvěžit, je na letišti možnost využít sprchu vedle odletové části terminálu.

Celní předpisy - Bali

Při vstupu na Bali můžete mít 200 cigaret nebo 50 doutníků či 100g tabáku. Osoby starší 21 let mohou dovézt 1l alkoholu na osobu. Dovoz drog, zbraní a pornografického materiálu je na Bali zcela zakázan.
Při odletu si můžete ze země odvézt 200 cigaret nebo 50 doutníků či 250 g tabáku a 1l tvrdého alkoholu nebo 3l vína.

Příletová a odletová taxa na Bali

Když odletáte z Bali musíte zaplatit povinnou odletovou taxu. V případě, že letíte dál po Indonésii, tak za vnitrostátní přelet zaplatíte IDR 40.000 (cca 80 Kč). Pokud letíte do jiného státu, tak si připravte IDR 150.000 (cca 300 Kč) za mezinárodní odlet. Častku lze zaplatit pouze v rupiích a doporučujeme mít předem přesně připravenou sumu.

Vízum na letišti na Bali

Od 10.6.2015 jsou pro občany České republiky zrušena vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30ti dnů. Kromě měsíčního víza je zde i druhá možnost - vízum na 60 dní. Vízum na 60 dní je zapotřebí vyřídit si předem na velvyslanectví Indonésie v Praze. Pro více informací Vízum Indonésie.

Bali letiště - doprava do hotelu

Abyste předešli nepříjemným situacím s cestou z letiště do hotelu, doporučujeme ještě před odletem z Čech domluvit si odvoz z letiště na hotel. Mezi naše služby patří i transfer z letiště a rádi Vám pomůžeme a zajistíme klidný a nerušený odvoz bez nutnosti smlouvat.
Pokud nemáte zařízený odvoz, tak můžete využít taxi službu, která má svůj stánek vpravo od východu příletové haly. Suma, kterou zaplatíte je předem daná podle konečné adresy a počítejte s tím, že je vyšší než dvojnásobná cena nebo dohadování se s taxikáři.
Balijci jsou ve smlouvání mistři a smlouvání s nimi většinou trvá dlouho. Pokud nebudete připraveni, může vám to zkazit náladu a ve finále zaplatíte daleko vyšší cenu.