Bali počasí

Bali počasí

Česky

Bali počasí

Bali se nachází v oblasti tropů a má velmi stálé celoroční teploty. Průměrná roční teplota vzduchu je 28°C přičemž v noci teploty mírně klesají. Denní teploty jsou přibližně 30 až 33°C. Teplota vody je velice příjemná a v průběhu celého roku se pohybuje kolem 28° C.

Počasí Bali minimální a maximální teploty

Průměrná minimální teplota je v horách 23°C a maximální na pobřeží 30°C. Menší teplotní rozdíly jsou pouze mezi pobřežím a hornatým vnitrozemím, kde jsou večery chladnější, a triko s dlouhým rukávem by se mohlo hodit - jediné teplé oblečení, které s sebou během dovolené na Bali budete potřebovat.

Počasí na Bali — sluneční aktivita

Slunce vychází kolem 6 hodiny ráno a zapadá mezi 18 – 19 h večer. Na Bali je sluneční záření silné a stálé a je nutné pravidelně používat ochranné vodě-odolné krémy s minimálním faktorem 35+ a to i v případě, že je pod mrakem. Největší sluneční aktivita je během poledne, kdy je vhodnější zůstat ve stínu.

Počasí Bali — termín dovolené

Návštěva Bali je možná po celý rok. Ideálním termínem jsou období od polovičky března až červen a poté září až prosinec, kdy je na Bali slunečno, teplo a minimum srážek. Červenec a srpen jsou nejnavštěvovanější měsíce s vysokou obsazeností hotelů a vyššími cenami. V měsících leden až půlka března můžete očekávat vydatné noční přeháňky a občasné denní bouřky, vzduch je těžší a vlhkost je vyšší.

NÁŠ TIP
Nejlepší období na dovolenou na Bali je přelom března a dubna až květen, kdy je na ostrově míň lidí, teploty jsou velice příjemné a příroda je ještě stále zelená.

Oblečení na Bali

Včetně toho značkového je cenově výhodnější než u nás a proto se vyplatí si s sebou zabalit jen to nejnutnější a zbytek dokoupit přímo na místě. Nakonec si povezete plný kufr suvenýrů domů. Nezapomeňte si přibalit také sluneční brýle a klobouk. Po příjezdu se slunci vystavujte postupně. Nebojte se, že přijedete domů bez opálení, sluníčka je dost pro všechny.