Očkování na Bali | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Očkování na Bali

Česky

Očkování na Bali

Očkování na Bali není povinné. Někteří cestovatelé se pro svůj větší komfort během dovolené v Indonésii nechají očkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a někdy i proti vzteklině. Záleží jenom na vás, jestli před odjezdem navštívíte očkovací centrum, ale do Indonésie se dostanete i bez vakcín.

Očkování Bali – plán

Pokud se rozhodnete pro očkování před dovolenou na Bali, tak byste měli navštívit některé z očkovacích center, kde vám vytvoří očkovací plán.
Obecně platí, že břišní tyfus se očkuje nejpozději dva týdny před odjezdem a žloutenka typu A se očkuje ve třech dávkách. Před dovolenou je nutno podstoupit první dvě, což vyžaduje minimálně jeden měsíc před odjezdem. Třetí vakcína je zpravidla aplikována půl roku po první a zajistí vám imunitu na dalších 10 let.

Očkování

Žloutenka typu A
Ve výletních oblastech na Bali máte jen malou šanci, že se nakazíte žloutenkou typu A, která se většinou přenáší zkaženou potravou nebo vodou. Hotely a restaurace na ostrově mají dobrou úroveň a balenou vodu případně seženete v každém obchodě či restauraci.

Horečka dengue
V turistických oblastech se skoro nevyskytuje. V případě, že budete používat účinnou ochranu proti komárům (viz Ochrana proti komárům), tak vám nic nehrozí.

Břišní tyfus
Pokud budete pít balenou vodu, tak je pravděpodobnost nákazy velice malá.

Ochrana proti komárům

Ochranu proti komárům si můžete koupit v každém místním obchodě a obecně platí, že lokální produkty proti hmyzu a komárům jsou mnohem účinnější než dovezené odjinud. Malárie se na Bali skoro vůbec nevyskytuje a jedná se spíš o ojedinělé případy. Nemusíte se proto bát, že si tuto nemoc z dovolené na Bali odvezete domů.

Bali a zvířata

Na některých místech se může vyskytovat vzteklina, ale v turistických oblastech je výskyt vztekliny malý. Mimo tyto oblasti může být vzteklina přenášena opicemi, potulnými psi a kočkami. Sehnat očkování proti vzteklině aplikovatelné následně po kousnutí by mohlo být na Bali obtížnější, a proto se raději těmto zvířatům vyhýbejte.