Ostrovy Indonésie

Ostrovy Indonésie

Chrám Prambatan na Jávě

Jáva

Jáva je nejrozvinutější ostrov Indonésie. Na ostrově najdete mnoho zajímavých památek — chrámy Borobudur a Prambatan, můžete prozkoumat sopku Bromo s měsíční krajinou, vystoupat na největší sirné jezero Kawah Ijen nebo navštívit hlavní město Indonésie, Jakartu. Jáva je plná kontrastu moderního a tradičního. Najdete tu mnoho zajímavých míst a pláží, které stojí za to navštívit.

Město Ubud

Bali

Bali je nejnavštěvovanějším ostrovem Indonésie. Láka nejen exotickými plážemi, ale také zajímavou kulturou a krásnou přírodou. Je to ideální místo pro klidný odpočinek a zároveň pro aktivní dovolenou u moře. Jeden den můžete odpočívat na pláži, další den podniknout zajímavý výlet do vnitrozemí a večer strávit v restauraci u moře. Bali opravdu stojí za návštěvu.

Komodský drak

Komodo

Komodo jsou ostrovy s exotickou faunou, nádhernými plážemi a skvělým koupáním. Největší atrakcí je komodský drak — největší ještěr na Zemi. Kromě návštěvy Komodského národního parku si tu užijete skvělé a nezapomenutelné potápění v zahradách korálového útesu.

Orangutani na ostrově Sumatra

Sumatra

Příroda na Sumatře je jednou z nejbohatších a nejzajímavějších na světě. V sumaterských deštných pralesích najdete živočichy, které nikde jinde neuvidíte — orangutany, tygry a slony. Příroda na Sumatře je na seznamu přírodních bohatství UNESCO. Je zde mnoho sopek a mimo jiné i největší kráterové jezero na Zemi.

Lombok

Lombok

Lombok to jsou krásné pláže, okouzlující vodopády, sopka Rinjani a to vše ve společnosti jenom pár dalších turistů, co se rozhodli sem vydat.

Flores

Flores se nachází ve skupině Malé Sundy ve východní části Indonésie a je výchozím bodem pro výlety do Komodského národního parku. Můžete si zaplavat u vodopádů, obdivovat krásy podmořských hlubin, prozkoumat jeskyně nebo se seznámit s místními lidmi a jejich tradičním způsobem života. Krásná příroda této bývalé portugalské kolonie je součástí dědictví UNESCO.

Sumbawa

Sumbawa

Sumbawa je ostrov ležící na východě od Bali a Lomboku, ve skupině Malých Sund. Slogan ostrova říká vše, co o něm potřebujete vědět — B E S A R (zkrátka pro Bersih, Elok, Sehat, Aman Damai, Rapi) nebo-li čistý, elegantní, zdravý, bezpečný a upravený.

Západ slunce na Borneo

Borneo

Borneo je ostrov pro lidi, kteří chtějí utéct z velkých a rušných měst a navštívit jeden z nejkrásnějších míst Indonésie. Pláže, deštný prales, hory a mnoho dalších zajímavých míst na Vás čeká právě zde, na Borneo.

Orchidej — symbol ostrova

Sulawesi

Sulawesi, ostrov ve tvaru orchideje, je plný přírodních zajímavostí a pohled na vulkanické hory a rýžová pole je nezapomenutelný. Také je to jedno z nejlepších míst na potápění v Indonésii. Sulawesi má mnoho, co může návštěvníkům nabídnout. Autentickou atmosféru ostrova navíc umocňuje kulturní rozmanitost místních kmenů.

Ostrov Sumba

Sumba

Sumba, ostrov ležící ve východní části Indonésie, je především znám díky santalovému dřevu. Kultura a tradice jsou na Sumbě zcela unikátní a pro cizince velmi exotické. Deštný prales Sumby je na seznamu světového fondu.

Pláže na ostrově Alor

Alor

Alor je součást východní části indonéského souostroví. Tam, kde končí vulkanické hory, začíná moře s krystalově čistou vodou. Korálové útesy, kokosové palmy, pláže s bílým pískem a chatky postavené v půli cesty do hor nabízejí krásný výhled na hladinu oceánů, stejně jako i pod ní.

Ostatní ostrovy Indonésie

Indonésie má 17 508 ostrovů, ze kterých je jen přibližně 6 000 osídleno. Leží kolem rovníku a jsou omývány vodami několika moří a dvou oceánů (Tichý a Indický).
Mezi další zajímavé ostrovy rozhodně patří Moluky (ostrovy koření), Nová Guinea a Východní Timor.