Ostrov Alor

Ostrov Alor

Česky

Alor

Korálové útesy, kokosové palmy, pláže s bílým pískem a chatky postavené v půli cesty do hor nabízejí krásný výhled na hladinu oceánů, stejně jako i pod ní.
Alor je stále turisticky navštěvován málo a je jedním z nejautentičtějších ostrovů této části Indonésie. Infrastruktura ostrova je velmi slabá a místní se živí převážně zemědělstvím (vanilka, oříšky, santalové dřevo).
Horský povrch ostrova neumožňuje přejití z jedné strany na druhou, a proto místní obyvatelé většinou používají jako dopravní prostředek dřevěné lodě.

Potápění na Alor

Oblast ostrova Alor je dnes jedna z nejlepších lokalit na potápění. Má víc jak 25 lokalit a mnoho skvělých pláží. Jedny z nich jsou Comet Baz, Pearl Garden, ostrov Kepa a podél ostrovů Ternate, Pura a Pantar. Podmořské proudy tu jsou dost silné, a tak jsou místa spíše pro zkušené potápěče.
Během ponorů můžete na jihu ostrova plout přes korálové útesy nebo zkoumat sever, kde je písek díky sopkám černý. Hloubka ponoru je až 40 m, ale většina podmořského života se odehrává na mělčině.

Kultura na Alor

Místní kultura byla v minulosti silně ovlivněna zahraničními obchodníky a křesťanskými misionáři. Tance a architektura obydlí se v každé vesnici liší, stejně jako i používané vzory textílie ikat. Ve vesnicích Takpala vám rádi ukáží své zvyky, tradiční oblečení a domy.
Na ostrově existuje přes patnáct indiánských jazyků, ale některé z nich se postupně přestávají používat a hrozí jim úplný zánik.