Borneo

Borneo

Česky

Kalimantan

Borneo je třetí největší ostrov na světě a je rozdělen mezi státy Malajsie, Brunej a Indonésie. Pro indonéskou část ostrova se používá název Kalimantan.
Nachází se zde nejstarší deštný prales světa (130 mil. let) a také jeden z nejbohatších, co se týče flóry a fauny. Je jediným přirozeným domovem ohrožených druhů orangutana bornejského a vzácné opice Kahau s velkým nosem. Mimoto zde uvidíte i největší květinu světa, rafflesia.

Potápění na Borneo

Jedno z nejlepších míst na potápění se nachází v okolí Kota Kinabal, kam můžete vyrazit na jeden z ostrovů nebo navštívit přímořský rezort za městem. Ať už se budete potápět nebo jen šnorchlovat, tak budete zcela fascinováni podmořským světem, exotičností zdejších ryb a krásným korálovým útesem. Pláže jsou dlouhé, s bílým pískem a s množstvím palem, pod jejichž stíny se můžete schovat před sluníčkem.

Lovci lebek

Dávná tradice lovců lidských lebek na Borneo, kmen Dajak, přetrvává dodnes, ale pouze jako vyprávění a vzpomínky na dávné časy. Některé z tradic se již dnes nedodržují a je možné je vidět už jen u nejstarší generace Dajak. Ženy tu v minulosti nosily tolik náušnic, že se jim ušní lalůčky dotýkaly ramen a mnohdy dokonce i prsou. Na tělech mužů byla vidět tetování, získaná během zkoušek mužnosti.