Flores | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Flores

Česky

Flores

Flores se nachází ve skupině Malé Sundy ve východní části Indonésie a je výchozím bodem pro výlety do Komodského národního parku. Poté, co se podíváte na komodské draky se vydejte za přírodními poklady ostrova. Můžete si zaplavat u vodopádů, obdivovat krásy podmořských hlubin, prozkoumat jeskyně nebo se seznámit s místními lidmi a jejich tradičním způsobem života.

Kelimutu

Kelimutu je sopka, jež ve svém kráteru skrývá tři různě barevná jezera. Tato vulkanická jezera obsahují ve svých vodách vulkanické plyny, které vodu zbarvují podle toho, jaké minerály obsahují. Ty se mění velice nepravidelně a závisí na oxidaci jezera. Zatímco před padesáti lety bylo Ata Bupu modré, dnes je tmavě hnědé. Ata Polo je tmavě červeno-hnědé a Nuwa Muri má tyrkysově modrou barvu, kterou nikdy nemění.

Potápění na Flores

Potápění a šnorchlování na Flores je soustředěno především podél severního pobřeží ostrova. Kolem rybářské vesnice Labuan Bajo je mnoho krásných spotů na potápění a šnorchlování. Dalším místem je Muamere. Kdysi to bývávala potápěčská špička, ale během minulých let byl korálový útes zničen rybáři a dnes je tu jen kousek z toho, co zde bylo možné vidět před padesáti lety.

Lidé na Flores

Obyvatelé Flores jsou z převážné většiny katolíci, ale stejně jako na jiných ostrovech Indonésie, i zde současně dodržují náboženské tradice svých předků. Ve vesnici Moni se můžete podrobněji seznámit se životem místních lidí, kteří se živí převážně zemědělstvím, rybolovem a pěstováním mořských řas.
V roce 2004 byla v jeskyni Liang Bua objevena kostra nového druhu hominida, později nazvaného Homo floresiensis. Podle antropologů se jedná o přímého předchůdce Homo erectus, který žil před 18 000 lety.