Jáva | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Jáva

Česky

Jáva

Během svého pobytu na Jávě můžete strávit několik dní v Yogyakartě, můžete navštívit jeden z největších budhistických chrámů nebo se podívat na sopku, kde se těží síra.

NÁŠ TIP
Nejlepší období na návštěvu Jávy je od února do listopadu, kdy je o něco sušší vzduch a už tolik neprší.

Jakarta

Jakarta

Hlavní město Indonésie je Jakarta, která je zároveň i tím největším městem tohoto státu. V posledních několika desetiletích se Jakarta začala proměňovat v moderní město, ale zároveň si uchovává duch minulých dob. Vedle vysokých mrakodrapů často stojí koloniální stavby postavené evropskými kolonizátory. Ve městě je několik zajímavých muzeí, orchidejová zahrada a mimo jiné i druhá nejvyšší mešita na světě, Istiqlal.

Chrám Borobudur

Chrám Borobudur

Největší budhistický chrám v jihovýchodní Asii se nachází právě na Jávě. Je považován za jednu z nejkrásnějších budhistických památek na světě. Unikátní architektonická stavba z 9. století je nejnavštěvovanější památkou Indonésie a rozhodně by neměla chybět ani ve Vašem itineráři. V roce 1911 byl zapsán na seznam UNESCO.

NÁŠ TIP
Nejlepší je ubytovat se přímo vedle komplexu Borobudur, ráno si přivstat a dorazit k chrámu ještě před východem slunce. Z chrámových teras uvidíte východ slunce a užijete si krásné panorama hor a sopek kolem chrámu.

Chrám Prambanan

Chrám Prambanan

Jeden z největších hinduistických chrámů v jihovýchodní Asii byl postaven v 9. století, pravděpodobně, aby zastínil budhistický chrám Borobudur, který je odsud jenom pár kilometrů. Dnes je symbolem indonéského kulturního dědictví a zároveň i nejkrásnějším hinduistickým chrámem v Indonésii. V roce 1991 se stal světovou památkou UNESCO.
Od května do října během úplňku zde můžete vidět představení Rámájanského baletu. Stovky tanečníků předvádí pod širým nebem tradiční indonéské tance za doprovodu mnoha zpěváků a hudebníků.

Nejkyselejší jezero na světě Kawah Ijen

Sopka Kawah Ijen

Na Jávě je přesně 121 sopek! Jedna z nejzajímavějších je Kawah Ijen, kde se nachází největší sirné jezero. Sopka Kawah Ijen je především známa díky těžbě síry. V kráteru sopky se nachází nejkyselejší jezero na Zemi obsahující kyselinu sírovou. Podmínky těžby jsou velice těžké, ale i přesto muži, kteří zde pracují dokážou denně vytěžit kolem 5 - 7 tun čisté síry.

Sopka Bromo

Sopka Bromo

Oblast národního parku je unikátní tím, že je zde hned několik sopek. Ty se nacházejí v obrovském kráteru Tenggers, jehož dno je z části vyplněno velkým písečným polem. Se svým bílým dýmem, vycházejícím z kráteru, a s menší sopkou Batok, která leží přímo před ním, je Bromo jedno z nejfotogeničtějších míst v Indonésii. Je to jedno z mála míst, kde se můžete podívat přímo na kráter vulkánu. Nejhezčí výhled je za východu slunce, kdy sluneční paprsky sopku pomalu osvětlují.