Komodo | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Komodo

Česky

Komodo

Na ostrově Komodo uvidíte největší ještěry na Zemi — komodské draky. Ostrov má jednu z nejkrásnějších podmořských hlubin v Indonésii a je oblíbenou destinací zkušených potápěčů. Pláže s bílým pískem jsou tu jenom pro vás a nikoho jiného.

Varan Komodský

Varan Komodský

Největší ještěr na světě, varan komodský, žije jedině a pouze v Indonésii. Ve volné přírodě ho můžete potkat na ostrovech – Komodo, Rinca, Gili Motang, Gili Dasami a Flores a nikde jinde. Objeven byl teprve v roce 1911 a v současné době je tento druh ohrožený a mimo zoologické zahrady žije pouhých 5 000 jedinců. V 80. letech byl založen na jeho ochranu Komodský národní park.
Komodský drak se dožívá až 50 let a jeho délka těla dosahuje až 3,5 metrů (samice 2,5 metrů).
Taktika lovu tohoto velkého predátora spočívá v bleskovém útoku, kdy je schopný ulovit dokonce i velká zvířata jako jelen nebo buvol.

Potápění na Komodo

Je jedním z nejhezčích míst na potápění v Indonésii. V okolí ostrova Komodo je korálový útes na mořském dně nezničený člověkem, a proto si tuto lokalitu potápěči velmi oblíbili. Potápění je zde však pouze pro zkušené potápěče, protože je oblast známa také díky silným podmořským proudům.
Pod vodou budete plavat s množstvím různobarevných ryb a také s obrovskými, ale mírumilovnými rejnoky Manta.