Ostatní ostrovy | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Ostatní ostrovy

Česky

Moluky

Moluky jsou korálové ostrovy, daleko od velkých měst, s krásnými bělostnými plážemi, deštnými pralesy, nádhernými horami a nedotknutou přírodou. To vše uvidíte na dalekých ostrovech Moluky. Těm se často přezdívá „Ostrovy koření” - díky muškátovému oříšku a hřebíčku, které odsud úplně poprvé přivezli do Evropy portugalští námořníci. Dlouho se o ostrovy bojovalo, až nakonec připadly Holanďanům. Během války za nezávislost se staly součástí Indonésie.

Timor

Východní část ostrova Timor tvoří samostatný stát Východní Timor, zatímco západní část je součástí Indonésie.
Dnes je tato část Malých Sund jediné místo v Indonésii, kde převládá křesťanství nad islámem a bohužel se kvůli tomu vedly ještě donedávna náboženské boje.
Pomalu se západní část ostrova Timor zlepšuje a turisté začínají cestovat i sem. Hlavním městem je Kupang. Nachází se na pobřeží a je první zastávkou jachtařské soutěže Sail Indonesia, která má za úkol přilákat zájem turistů a ukázat jim krásy Timoru a okolních ostrovů. Krásné pláže na sousedním ostrově Rote, šnorchlování a potápění na Labuanbajo nebo objevování krás souostroví Alor na severu od Timoru je jenom malá část toho, co zde můžete podniknout.

Západní Papua

Západní Papua leží v západní části ostrova Nová Guinea a náleží k ní i pár přilehlých ostrůvků. Východní část ostrova patří samostatnému státu Papua Nová Guinea. Papua má jeden z nejbohatších deštných pralesů světa, s nejvyššími tropickými stromy a faunu a flóru odlišující se od zbytku indonéského deštného pralesa. Největší motýl nebo nejdelší had žijí právě zde. Příroda je téměř nedotknutá člověkem a nabízí ke zhlédnutí opravdové „rajské” panorama zdejších hor, pahorků a pláží. Stejně tak bohatá jako zdejší příroda je i místní populace — mnoho odlišných domorodých kmenů a přes 250 jazyků. Je součástí světového dědictví UNESCO - dnes zde žije přes 250 domorodých kmenů, které ještě stále žijí v podmínkách stejných, jako jejich předci před několika stoletími.