Sulawesi | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Sulawesi

Česky

Sulawesi

Na Sulawesi je celkem osm národních parků, ze kterých čtyři jsou převážně mořské. V nich žije mnoho ptáků, savců, různé druhy sladkovodních ryb, krevet a hadů. Rozhodně jedno z nejlepších míst na potápění v Indonésii. Sulawesi má mnoho, co může návštěvníkům nabídnout. Autentickou atmosféru ostrova navíc umocňuje kulturní rozmanitost místních kmenů.

Potápění na Sulawesi

Jedno z nejlepších míst na potápění na světě je mořský národní park Bunaken. Má rozlohu 890 km² a jsou v něm zahrnuté ostrovy Bunaken, Manado Tua, Siladen, Mantehage, Nain a Nain Kecil. Podmořský svět je tu neuvěřitelně bohatý a potvrzuje to i 70 typů korálu a přes 3 000 druhů ryb. Ve zdejších vodách žije několik druhů mořských želv, barakuda, tuňák a mnoho jiných.
Šnorchlování v Bunakenu je také zážitek a pokud s sebou nemáte vybavení na šnorchlování, tak si je můžete v Bunakenu půjčit.

Kmen Torádžů

Horští lidé z kmene Toraja žijí v hornatém terénu jižní Sulawesi, v oblasti Tana Toraja. Dnes je tato oblast známa nejen kvůli krásné přírodě v okolí, ale hlavně díky zvykům pohřbívání mrtvých Torádžů. I přesto, že během 20. století museli pod velkým nátlakem přejít na křesťanskou víru, tak stále dodržují náboženské obřady a zvyky svých předků. Pohřební oslavy jsou pro ně ty nejdůležitější a také nejdražší. Věří, že čím byla osoba důležitější, tím si zaslouží větší pohřební oslavu. Pro návštěvníky jsou pak zcela nezapomenutelným zážitkem.