Sumatra | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Sumatra

Česky

Sumatra

Příroda na Sumatře je jednou z nejbohatších a nejzajímavějších na světě. V sumaterských deštných pralesích najdete živočichy, které nikde jinde neuvidíte — orangutany, tygry a slony. Příroda na Sumatře je na seznamu přírodních bohatství UNESCO. Je zde mnoho sopek a mimo jiné i největší kráterové jezero na Zemi.

Orangutani na ostrově Sumatra

Orangutani

Bukit Lawang je malá vesnička, kde sídlí největší rehabilitační středisko pro orangutany. Zde se starají především o jedince dlouhodobě držené v zajetí. Poté, co se naučí být opět samostatní jsou vypuštěni do volné přírody.

NÁŠ TIP
Vydejte se za orangutany se zkušeným průvodcem, který vás odvede k jejich domovům v deštném pralese. Zájezd s českým průvodcem za těmito živočichy pořádáme v období od ledna do srpna. Na blízký kontakt s těmito inteligentními zvířaty přímo v džungli budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Jezero Toba

Jezero Danau Toba je největším v celé Indonésii a mimoto i největší kráterové jezero na Zemi. Je 100 km dlouhé, 30 km široké a jeho hloubka dosahuje až 500 m. V nížinách kolem Toby se pěstuje tabák, kaučovník a z palem se vyrábí palmový olej.
Na ostrově Sumasir uprostřed jezera Toba žijí lidé z kmene Batak, který v minulosti praktikoval kanibalské obřady. Dnes již tyto rituály nepořádají a jsou velice přátelští a veselí lidé. Ještě stále tu však můžete vidět jejich velké lidské popraviště, které v minulosti používali.

Medan

Medan je hlavní město Sumatry a je ideálním výchozím bodem pro další výlety do zdejšího okolí. Architektura města byla silně ovlivněna holandskými kolonizátory.

NÁŠ TIP
V rámci dovolené na Bali doporučujeme strávit několik dnů na ostrově Sumatra, zajet si k jezeru Toba a navštívit orangutany. Výlety s českým průvodcem organizujeme celoročně.

Deštné pralesy Indonésie

Deštný prales

Deštný prales na ostrově Sumatra je domovem mnoho živočichů a rostlin, které se nikde jinde ve volné přírodě nevyskytují. V národním parku Gunung Leuser dnes žijí světově nejohroženější druhy zvířat – tygr sumatérský, orangutan, sumatérský slon a dvourohý nosorožec. Dnes jsou chráněni indonéskou vládou. Více informací naleznete v sekci Živočichové Indonésie.

Sopky

Celý hřbet Sumatry je plný sopek a nejvyšší mezi nimi je i nejvyšší sopka Indonésie – hora Kerinci (3 805 m). Nachází se v národním parku se stejným jménem a má rozlohu více jak 14 000 km².