Sumbawa | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Sumbawa

Česky

Sumbawa

Sumbawa je ostrov ležící na východě od Bali a Lomboku, ve skupině Malých Sund. Slogan ostrova říká vše, co o něm potřebujete vědět — B E S A R (zkrátka pro Bersih, Elok, Sehat, Aman Damai, Rapi) nebo-li čistý, elegantní, zdravý, bezpečný a upravený.

Převážnou část obyvatel ostrova Sumbawa tvoří muslimové, ale i přesto jsou dávné tradice ostrova stále přítomné v dennodením životě místních lidí. Na severu ostrova je malá komunita hinduistů, která nikdy nevytvořila symbiózu s místní muslimskou kulturou.

Ostrovy Moyo

Hory jsou krásné a téměř nedotčené. V nich jsou schované vodopády s křišťálově čistou vodou a podél řek je i několik jeskyň, ke kterým se dostanete po pěšinách. V jedné z nich se nachází hnízdo netopýrů. Moyo je rájem pro milovníky ptactva a ze 124 druhů opeřenců, které se nachází na ostrov Sumbawa, je zde zastoupeno 86 druhů. Hlavní atrakce na Moyo nejsou jen písečné pláže, ale také vodopády, vzácné ptactvo a samozřejmě podmořská krása zdejších hlubin. Ti z Vás, kteří se rádi potápí, uvidí pod hladinou vody různé typy korálových útesů, krásné a různobarevné exotické ryby a mnoho dalších mořských živočichů. Rezorty na ostrovech Moyo jsou jedny z nejluxusnějších v celé Indonésii.