Zajímavosti Bali | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Zajímavosti Bali

Chrám Pura Luhur Uluwatu

Uluwatu

Chrám Pura Luhur Uluwatu leží na poloostrově Bukit. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Bali. Západ slunce, tradiční tanec kecak, pohled na surfaře ve vlnách nebo jeskyně přímo na pláži, to vše zažijete, pokud se sem vydáte.

Bali pláže

Bali pláže

Pláže na Bali lákají návštěvníky především svou krásou, délkou a průzračnou vodou. Každá pláž má své kouzlo a nabízí něco jiného. Na východě se vydejte za potápěním, na poloostrově Bukit za surfováním a na jihozápadě za rušným životem na pláži, který najdete především v Kutě.

Ubud socha v chrámu

Ubud centrum kultury

Ubud je centrem kulturního dění uprostřed ostrova Bali. Je to město klidu, relaxu a meditací, které je obklopeno nádhernými rýžovými políčkami. Najdete zde mnoho chrámů, galerií a malých řemeslných dílen a rozhodně by nemělo chybět v plánu Vaší návštěvy Bali.

Pláže na severu Bali

Severní Bali

Severní Bali je jedna z nejzachovalějších kulturních oblastí ostrova a mnoho vesnic si stále udržuje tradiční způsob života. Ve srovnání s jihem, zde budete daleko od hluku a hektického života turistických měst. Uvidíte sopky, pláže s černým pískem, rýžová pole a také si zde skvěle zašnorchlujete.

Nusa Lembongan

Nusa Lembongan

Na ostrov Nusa Lembongan se budete cítit jako v ráji. Je to perfektní zastávka během dovolené na Bali, kde jsou panenské pláže a mnohem méně turistů než na ostatních ostrovech. Obklopen tyrkysově zbarvenou vodou nabízí výborné podmínky na potápění a jiné vodní sporty.

Gili ostrovy

Gili ostrovy

Ostrovy Gili jsou oázou pro zamilované a zároveň si zde můžete užít i bujarý noční život. Jsou obklopeny korálovým útesem, a proto nabízejí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Klid a relax daleko od rušných městských pláží - to vše najdete na Gili ostrovech.

Ceremonie a tanec

Ceremonie a tanec

Kultura a obřady na Bali významnou mírou přispívají k exotičnosti ostrova. Jsou pro nás mnohdy až kýčovité, ale zároveň opravdové a rozhodně stojí za to, je vidět. Skrze ně lépe pochopíte život místních, který je jimi zásadní měrou ovlivněn.

Balijská kuchyně

Balijská kuchyně

Balijská kuchyně je ovlivněna mnoha kulturami, které v minulosti na ostrově sídlily. Vzala si něco málo z čínské, holandské, indické a také evropské kulinárie. Možností ochutnat místní jídlo je spousta – od malých bister (warungy) po luxusní restaurace. Dobré jsou také padang restaurace, kde jsou za výlohou vystavená jídla z denní nabídky, takže se snadněji rozhodnete, co ochutnáte.

Potápění na Bali

Vodní sporty

Vodní sporty jsou na Bali jednou z hlavních zábav a milovníci těchto aktivit si přijdou opravdu na své. Můžete se potápět, jezdit na vodním skútru nebo surfovat na nejlepších vlnách na světě. Ostrov Bali nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou.

Zábava Bali

Zábava Bali

Zábava je na Bali neustále a nudit se tu rozhodně nebudete. Kromě krásných písčitých pláží najdete mnoho dalšího – od vodních sportů přes kulinářské kurzy, nakupování až po bujaré noční podniky v Kutě.
Nakupování na Bali je jedna z nejoblíbenějších zábav turistů. K nakupování patří i tradiční smlouvání cen, které jsou nakonec někdy až o 2/3 nižší než ty, které prodavač původně požadoval. Je to určitá hra a uvidíte, že za chvíli Vás smlouvání začne bavit.