Bali pláže | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Bali pláže

Česky

Polostrov Bukit

Na poloostrově Bukit je mnoho pláží, ale většinou se dají těžko najít. Na některou možná najdete cestu sami, ale na Bukitu jsou pláže často ukryté mezi útesy a parkování je možné jen nahoře. Dostat se dolů na pláž někdy znamená sejít i přes 300 schodů! Jih ostrova je hodně turistický — nečekejte zde klid a prázdné pláže – za těmi se vydejte na sever nebo na některý z menších ostrovů poblíž Bali.
Pokud si nevíte rady, na kterou pláž se vydat, tak se nás neváhejte zeptat. Pokud Vám výběr zmíněných pláží přijde malý, tak Vám rádi poradíme a poskytneme informace o dalších.

Amed

Amed

Amed je kombinace klidného města a skvělých podmínek pro potápění a šnorchlování. Voda je krystalicky čistá a pod hladinou Balijského moře můžete vidět nádherné korálové útesy, bohatý podmořský život a také vraky lodí. Jeho pláže jsou dlouhé a kvůli sopkám je písek zcela černý. Pokud se vydáte do okolí, objevíte malebná rýžová pole, která jsou pro Bali již tak typická.

Kuta

Kuta je nejrušnější pláž na Bali, plná pouličních prodejců, stánků s jídlem a mnoha hotelů, jeden vedle druhého. Letovisko je také známé bohatým nočním životem, a proto je vyhledávané především mladými lidmi. Rozhodně zde nečekejte klid, ten najdete na severu Bali.

Sanur

Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek na pláži, pak zamiřte do Sanuru. Písčitá pláž je přes 5 km dlouhá a leží na jihovýchodním pobřeží. Voda je velice klidná a vhodná pro koupání a zároveň si zde na své přijdou i milovníci vodních sportů.

Rybářské loďky v Jimbaranu

Jimbaran

V severní části zátoky blízko letiště se nachází rybářský trh Kedonganan, kde místní rybáři prodávají své úlovky. Ochutnat je můžete v jedné z mnoha restaurací na pláži, kde vám ryby ugrilují.

NÁŠ TIP
Doporučujeme ochutnat místní kuchyni při západu slunce přímo na pláži, která Vám v kombinaci s vynikajícím jídlem zaručí nádherný večer. Ochutnejte různé rybí speciality na grilu a užijte si romantický večer.

Útesy nad pláží v Uluwatu

Uluwatu

Jedna z nejkrásnějších pláží na Bali se nachází poblíž posvátného chrámu Pura Luhur Uluwatu na poloostrově Bukit. Abyste se dostali na pláž, musíte sejít několik schodů a projít skrz jeskyni. Ta je za úplného přílivu zcela nepřístupná. V tom případě můžete zůstat nahoře v některém z barů a restaurací a vychutnávat si krásný výhled zhora na Indický oceán a na jeden z nejkrásnějších korálových útesů na Bali.

Pláž Nusa Dua

Nusa Dua

Nusa Dua se nachází na Bukitu a je jeden z nejluxusnějších rezortů na Bali, kde najdete úplně všechno. Od dobrých restaurací, krásných písečných pláží a spa center, až po nejmodernější golfové hřiště na ostrově. Vstup do rezortů je povolen i cizím osobám, jen u vstupní brány čekejte menší kontrolu.
V rezortu Nusa Dua najdete hned několik pláží – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger. Většina z nich je dobře udržovaná. Nusa Dua je také vhodná pro rodiny s dětmi kvůli pozvolnému a písčitému vstupu do oceánu na některých z pláží.