Gili ostrovy | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Gili ostrovy

Česky
Gili ostrovy

Gili ostrovy

Každý ze tří ostrovů, ležících severozápadně od ostrovu Lombok, je výrazně odlišný. Ráno se můžete probouzet s výhledem na vycházející slunce za sopkou Gunung Rinjani na Lomboku a večer obdivovat západ slunce za horou Batur Agung na Bali. Rozhodně by tato destinace neměla chybět ve Vašem plánu dovolené v Indonésii. Provoz aut a motocyklů je zcela zakázán. Jezdí se tu na kolech nebo v koňských povozech.

Doprava na ostrovy Gili
Doprava na Gili ostrovy je ze všech míst na Bali jednoduchá a poměrně snadná. Celoročně pořádáme výlety na ostrovy Gili a víme, jak se tam nejjednodušeji a nejrychleji dostat. Stačí, když nám napíšete a my Vám poradíme.

Gili Trawangan

Gili Trawangan

Gili Trawangan je největší ze tří ostrovů. Nabízí bujarý noční život a mnoho ubytovacích zařízení. Je zde několik potápěčských škol. Podmořský svět kolem ostrovů můžete pozorovat během šnorchlování nebo potápění.

Pláž na Gili Meno

Gili Meno

Gili Meno ze všech tří ostrovů má nejhezčí pláže. Představuje opravdovou romantickou oázu a je oblíbeným místem novomanželů a zamilovaných párů. Ubytovat se můžete v některém z bungalovů přímo na pláži. Noční podniky tu nenajdete, ale zato se zde výborně najíte. Místní restaurace jsou převážně soustředěné kolem pláže a nabízejí vynikající mořskou kuchyni.

Pláž na Gili Air

Gili Air

Gili Air, druhý největší z ostrovů, nabízí trochu od Gili Trawaganu a Gili Menu – noční podniky a klidná místa pro nerušený odpočinek. I zde se můžete potápět s některou z místních potápěčských škol nebo si můžete půjčit šnorchl a sami prozkoumat podmořský svět kolem ostrova.

Potápění na Gili

Potápění na Gili

Pokud nechcete být na pláži, tak si můžete zaplatit některou z místních potápěčských škol a vyrazit na exkurzi do zdejších mořských hlubin a veřte nám, že toho nebudete litovat. Kolem všech ostrovů je korálový útes, a proto jsou vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou uvidíte bohatý mořský život se spoustou ryb, mořských želv, sépií, žraloků, rejnoků a papouškových ryb. Na šnorchlování najdete místa hned vedle pláže, kde se hloubka dna postupně svažuje do 25-ti metrů k písečnému dnu.