Nusa Lembongan | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Nusa Lembongan

Česky
Nusa Lembongan

Nusa Lembongan

Ostrov se nachází jihovýchodně od Bali a je opravdu malý – 4 km na délku a 3 km na šířku. Proto není divu, že jsou zde pouze dvě vesnice. I přesto zde najdete různé typy ubytování – od luxusních hotelů se spa centry až po méně náročné chaty. Nejkrásnější pláž je Dream Beach. Nusa Lembongan je chráněn útesy vytvářející ideální podmínky na pěstování chaluh. Farmy na mořské řasy uvidíte na celém ostrově a dnes je skoro celá produkce exportována pro zahraniční kosmetický průmysl.

NÁŠ TIP
Zajděte si večer na krásný západ slunce na Sunset Beach. Uvidíte nádhernou podívanou, kdy slunce zachází za sopkou Gunung Agung na Bali.

Nusa Lembongan

Nusa Lembongan — vodní sporty

Díky útesům obklopující ostrov jsou na Nusa Lembongan výborné podmínky na šnorchlování a potápění. Jedny z nejlepších zátok jsou Mushroom Bay a Mangrove Corner, nacházející se na severu ostrova. Během ponoru nebo šnorchlování můžete vidět bohatý a velice barevný podmořský svět a mimo jiné zahlédnete i velké plantáže s mořskými řasy.
Kromě jiných vodních sportů je velice oblíben i rybolov. Můžete si pronajmout loďku, která vás zaveze do nejvhodnějších míst na rybaření.