Severní Bali | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Severní Bali

Česky
Čajové plantáže

Severní Bali

Severní část Bali má poměrně drsnou krajinu, která se svažuje k plážím s černým pískem omývaným Balijským mořem. Na hornaté půdě na severozápadě uvidíte krásná a malebná terasovitá rýžová políčka. Města na severu jsou mnohem méně dotčená turistickým ruchem a místní vesnice si stále udržují tradiční architekturu a styl života. Navíc ostrov Bali je jeden z největších producentů hřebíčku, a tak v období sklizně od září do října uvidíte podél místních cest spoustu popadaných hřebíčků z až dvacetimetrových zelených stromů, na kterých rostou.

Singaraja

Singaraja

Po Denpasaru druhé největší město na Bali bylo do roku 1963 administrativní město holandské kolonie. Dnes tu žije etnická směsice Balijců, Číňanů a muslimů. Můžete tu navštívit unikátní knihovnu s lontarovými rukopisy (speciální palmové listy) nebo navštívit jeden z mnoha chrámů nacházející se přímo ve městě.

Amed

Amed

Je jedna z nejzajímavějších vesnic na severu Bali. Kromě pláže s černým a bílým pískem najdete v okolí zelená rýžová políčka vytvářející nezapomenutelnou a autentickou atmosféru zdejšího okolí. Pokud se rádi potápíte nebo šnorchlujete, tak Amed je ideální – jeho pobřeží totiž patří k těm nejhezčím na Bali.

Potápění v Tulambenu

Tulamben

Nachází se přímo pod sopkou Agung a je vyhlášen nejlepšími podmínkami pro potápění. Jedním z největších zajímavostí pod hladinou vody je vrak americké lodi Liberty, který můžete spatřit během ponoru nebo šnorchlování.

Gunung Agung

Sopky Bali

Turisté si tuto oblast velmi oblíbili díky výstupům na sopku Batur (1717 m). Rádi vám pomůže naplánovat jednodenní trek a poradíme, jak to během výstupu chodí. Pro víc informací nás kontaktujte.