Ubud | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Ubud

Česky
Královské hrobky v Gunung Kawi

Ubud a památky

V Ubudu můžete obdivovat místní architekturu a navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do posvátného parku Monkey Forrest, kde uvidíte dokonalou symbiózu přírody a duchovního života. Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okraji města, kde najdete terasovitá rýžová pole, která jsou zavlažována z mnoha malých potůčků a říček. Je to ideální místo pro relax a meditace. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst. Například obrovské královské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. stol jsou jen několik minut od města a rozhodně stojí za návštěvu. Pohled na obrovské kamenné skály je doplněn zelenými rýžovými políčky a krásným výhledem shora na hrobky.

Jóga

Ubud je svým duchovně-kulturním prostředím a okolní přírodou dokonalým místem pro jogíny. Proto se v posledním desetiletí stal centrem jógy a lidé z celého světa sem přijíždějí na kurzy.

Opičí tanec Kecak

Taneční představení

Každý večer předvádějí nejlepší taneční soubory na Bali své umění. Za hudebního doprovodu gamelanového orchestru jsou rozehrávány epizody z hinduistických eposů nebo souboje mezi dobrem a zlem. Masky tanečníků jsou zároveň i přehlídkou řemeslné práce zdejších umělců.

Obětiny pro bohy na Bali

Kurzy vaření

Pokud máte rádi vaření, tak Ubud je to správné místo. Celoročně sem přijíždějí kuchaři z celého světa, aby se od balijských mistrů naučili něco víc o zdejší kuchyni. Každý den jsou organizovány kulinářské kurzy. Jednodenní či vícedenní, během kterých se naučíte vařit tradiční balijská jídla a používat místní koření.

Masážní centrum Bali

Ubud je město relaxu a klidu, a proto na každém kroku najdete spa centra. Nabídka služeb je bohatá – od olejových a bylinkových koupelí přes masáže až po bahenní zábaly. Můžete zkusit tradiční balijskou masáž, během které se po celém těle roztírá kokosový olej, anebo některý ze zábalů.

Ubud — ideální místo na líbánky

NÁŠ TIP Ubud

Ubytujte se na několik dní v jednom z hotelů s výhledem na zelená rýžová pole, kam nedoléhá hluk z ulice, a nebudete ničím rušeni. Poznejte místní kulturu a život a během svého pobytu v Ubudu si zajděte na masáže nebo na lekci jógy. Je to ideální místo na líbánky pro ty, co si chtějí užít soukromí a zároveň se cítit jako v pohádce.
Dokonce i Julia Roberts ve filmu Eat, Pray, Love (Jíst, meditovat, milovat) se do Ubudu zamilovala a můžete navštívit místního šamana Ketuta, který ji ve filmu učil a radil.

Ubud, rýžová pole

Rýžová pole

Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okraji města, kde najdete terasovitá rýžová políčka, která jsou zavlažovány z mnoha malých potůčků a říček. Je to ideální místo pro relax a meditace.