Uluwatu | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Uluwatu

Česky
Pura Luhur Uluwatu

Uluwatu

Pura Luhur Uluwatu (pura - chrám, luhur - posvátný) je na Bali jeden z nejposvátnějších chrámů a je strážcem celé jihozápadní strany ostrova. Postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem je jedním z nejnezapomenutelnějších míst na Bali. Byl vybudován v 11. století a dnes je zasvěcen duchům oceánů a moří, a proto se sem každoročně během svátku Galungan sjíždějí celé rodiny, aby jim vyjádřily svou úctu. V celém areálu chrámů přebývají opičky, které jsou tu doma a podle toho se také chovají. V případě, že vám tito malí kamarádi něco vezmou, tak vám na pomoc přijdou místní. Ti se za spropitné pokusí opičku podplatit ovocem a získat vaše věci zpět.

Západ slunce na Uluwatu

NÁŠ TIP Uluwatu

Z jeho teras je možné pozorovat divoký příboj Indického oceánu. Každý večer sem přijíždějí lidé, aby tu pozorovali jeden z nejkrásnějších západů slunce na Bali. Zajděte si na romantickou procházku za západem slunce do chrámu Uluwatu a potom na balijské taneční představení „Kecak Dance” přímo v posvátném areálu.

Uluwatu pláž

Uluwatu pláž

Uluwatu je mezi surfaři vyhlášenou pláží. Milovníky tohoto sportu řadí perfektní vlny Uluwatu mezi jedny z nejlepších na celém světě. Nad útesem jsou bary a kavárničky, odkud můžete profíky ve vodě sledovat, anebo projít skrz jeskyni a pozorovat je přímo z pláže. Kolem Uluwatu je spousta dalších pláží. Zeptejte se nás na nejlepší itenerář cesty a poradíme vám, kam zajít a co ještě v okolí vidět.