Zajímavosti Indonésie | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Zajímavosti Indonésie

Deštné pralesy

Deštné pralesy Indonésie

Deštné pralesy Indonésie jsou jedny z nejbohatších na světě a často se jim přezdívá „rajské”. Jejich součástí jsou tropické pralesy, mangrové porosty a bažinaté lesy. Mají jeden z nejbohatších ekosystémů na naší planetě a jsou domovem mnoha rostlin a zvířat, která nikde jinde nežijí.

Sopka Bromo

Sopky Indonésie

Sopky Indonésie jsou důvodem, proč se tomuto státu někdy přezdívá „Země sopek”, a to právem, neboť je v ní přes 150 sopek! Jsou tu i jedny z nejvyšších na světě a pohled na ně je opravdu krásný. Některé z nich jsou přístupné a s námi se k nim můžete vydat na výlet.

Orangutani, ostrov Sumatra

Živočichové Indonésie

Ekosystém v Indonésii je jeden z nejbohatších na Zemi. Vypravte se do Indonésie a uvidíte zvířata, která se nikde jinde ve volné přírodě nevyskytují. Uvidíte komodské draky, orangutany, slony nebo sumaterské tygry!

Kultura

Kultura

Kultura Indonésie je jedna z nejzajímavějších a nejpestřejších na světě. Snoubí se v ní staré kmenové tradice a vliv portugalských a nizozemských kolonizátorů.
Spojení tradiční kultury a náboženského života je součástí každodenního života místních obyvatel. Umělecká díla ze dřeva a kamene či batikované látky jsou jen kousek z toho, co se zde již po staletí vyrábí. Kvalitu a krásu zdejšího umění rozhodně stojí za to poznat.