Deštné pralesy | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Deštné pralesy

Česky
Deštné pralesy Indonésie

Deštné pralesy

Deštné pralesy Indonésie, obzvlášť na Papui-Nové Guineji, jsou jedny z nejstarších na naší planetě. Jsou domovem mnoha ohrožených živočichů žijících ve volné přírodě. V hustých lesích a národních parcích žijí vzácná zvířata jako například tygr sumaterský nebo orangutani na ostrovech Borneo a Sumatra.
V deštných pralesech Indonésie žije mnoho lidí z původních kmenů, jež dodržují svůj tradiční styl života v naprosté harmonii s přírodou, která je obklopuje. Jejich duchovní rovnováha je založená na hlubokém vztahu k rostlinám a zvířatům.

NÁŠ TIP
Během celého roku organizujeme výlety do deštného pralesa s českým průvodcem. Výlety jsou součástí individuálních nebo skupinových zájezdů.

Flóra

Díky své poloze mezi dvěma kontinenty — Austrálií a Asií, je flóra deštného pralesa neskutečně bohatá. Roste zde přes 28 000 druhů rostlin, ze kterých 2 500 jsou různé druhy orchidejí, 6 000 rostlin se používá v medicíně, 122 druhů bambusu a mnoho dalších. Deštný prales Indonésie je také domovem mnoha masožravých rostlin.
Krásná a nádherná příroda, důležité ekologické a biologické procesy a významná přírodní bohatství byly v roce 2004 kritériem pro zapsání sumaterského deštného pralesa na seznam světového bohatství UNESCO. Jeho součástí jsou tři národní parky — Gunung Leuser, Kerinci Seblat a Bukit Barisan Selatan.