Sopky Indonésie | Bali a Indonésie, Cestování Bali

Sopky Indonésie

Sopky vždy hrály důležitou roli pro Indonéské obyvatelstvo. Jejich aktivní činnost v minulosti pomohla ke vzniku úrodné půdy a rozvoji místního zemědělství, které představuje pro zdejší obyvatele jednu z hlavních obživ. Život poblíž sopek je často spojený s životem náboženským a často kolem nich byly postaveny důležité chrámy.

Česky
Sopka Bromo

Sopka Bromo

Nachází se v obrovském kráteru Tenggera, ostrov Jáva, jehož dno je zčásti vyplněno velkým písečným polem. Jedna z nejkrásnějších podívaných je na sopečný kráter Broma (2 329 m) v pozadí s doutnající horou Semeru. Na vrchol hory je možné se dostat schodištěm po okraji sopky, odkud se Vám naskytne nádherný pohled na stěny kráteru a okolní krajinu. Pouze jednou ročně, během hinduistických oslav Kasady, místní obyvatelstvo vystoupí na kráter hory, aby tímto uctilo památku svých předků.

NÁŠ TIP
Pokud chcete zažít jeden z nejkrásnějších východů slunce, tak se vydejte brzy ráno na vrchol sopky s našimi zkušenými průvodci.

Gunung Agung

Sopky na Bali

Gunung Agung Bali
Nejvyšší vrchol na Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), která je také nejposvátnější horou pro místní hinduistické obyvatelstvo. Sopka je v nížinách obklopena rýžovými poli a tak je na ni pohled zdola velice dramatický a působivý. Pro ty, kteří mají dobrou kondici, se nabízí výstup na horu, ale počítejte s několikadenní túrou na vrchol.

Gunung Batur Bali
Gunung Batur (1 717 m) je jedna z nejnavštěvovanějších sopek na ostrově. Za jasného počasí uvidíte z vrcholu sopky dramatické okolí krajiny s výhledem na další dva vulkány – Gunung Agung a Rinjani a také na jezero Donau Batur.

Rinjani

Sopka Gunung Rinjani (3 726 m) na ostrově Lombok je jeden z nejvyšších vrcholků v Indonésii a výstup na horu je namáhavý a trvá i několik dní. Uvnitř vulkánu je jezero, které je pro místní obyvatele posvátné a je každodenně navštěvováno poutníky a turisty.

Anak Krakatau

Krakatau

Krakatau je pravděpodobně nejznámější sopkou na světě a před posledním výbuchem v r. 1883 se nacházela mezi ostrovy Jáva a Sumatra. Po této ničivé explozi sopka zmizela z mapy a dnes se na jejím místě nachází sopka Anak Krakatau (Syn Krakatau), která postupně vyrostla do výšky původní sopky.

Zajímavosti
Ničivé výbuchy sopky Krakatau v r. 1883 byly slyšet až ve vzdálenosti 5 000 km. V Japonsku byly slyšet hrozivé zvuky, které vydávala země a na pobřeží Austrálie se třásly skleničky.

Těžba síry na Kawah Ijen

Kawah Ijen

Sopka Kawah Ijen se nachází na ostrově Jáva. Je známa především díky těžbě síry. V kráteru sopky se nachází nejkyselejší jezero na světě obsahující kyselinu sírovou. Podmínky těžby jsou velice těžké, ale i přesto muži, kteří zde pracují, dokáží denně vytěžit kolem 5 - 7 tun čisté síry.