Nusa Lembongan a Penida

Šnorchlujte s mantami

turistika

scenérie

Ostrovy Nusa Lembongan a Nusa Penida se nachází na jihu nedaleko Bali.  Místa jsou velmi oblíbené mezi potápěče a turisty, kteří hledají klidnější dovolenou. Výrazně oblíbenější a zároveň menší je ostrov Nusa Lembongan. Kromě potápění, můžete zde i šnorchlovat s mantami, zde můžete surfovat nebo jen relaxovat.

Lembongan a Penida

Ostrov Lembongan

Ostrov se nachází jihovýchodně od Bali a je opravdu malý – 4 km na délku a 3 km na šířku. Proto není divu, že jsou zde pouze dvě vesnice. I přesto zde najdete různé typy ubytování – od luxusních hotelů se spa centry až po méně náročné chaty.
Nejkrásnější pláž v zátoce je Dream Beach. Nusa Lembongan je chráněn útesy vytvářející ideální podmínky na pěstování chaluh. Farmy na mořské řasy uvidíte na celém ostrově a dnes je skoro celá produkce exportována pro zahraniční kosmetický průmysl.

NÁŠ TIP

Zajděte si večer na krásný západ slunce na Sunset Beach. Uvidíte nádhernou podívanou, kdy slunce zachází za sopkou Gunung Agung na Bali.

Lembongan a Penida

Vodní sporty na ostrově

Díky útesům obklopující ostrov jsou na Nusa Lembongan výborné podmínky na šnorchlování a potápění. Jedny z nejlepších zátok jsou Mushroom Bay a Mangrove Corner, nacházející se na severu ostrova. Během ponoru nebo šnorchlování můžete vidět bohatý a velice barevný podmořský svět a mimo jiné zahlédnete i velké plantáže s mořskými řasy.
Kromě jiných vodních sportů je velice oblíben i rybolov. Můžete si pronajmout loďku, která vás zaveze do nejvhodnějších míst na rybaření. Další možností je surfování na několika vlnách - Playground, Shipwreck a Lacerations.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka na Bali

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Lembongan a Penida

Nusa Penida

Vody poměrně velkého ostrova nacházející vedle Lembonganu jsou rájem pro potápění a šnorchlování. Korálové zahrady jsou velmi bohaté a neporušené. Na ostrově není ale příliš možností se ubytovat, proto většina turistů vyrazí na výlet na Nusa Penidu z přilehlého Lembonganu, který má pro turisty vybudovanou infrastrukturu.

Jak se dostat na ostrovy

Na oba ostrovy jezdí trajekt v ranních a dopoledních hodinách z přístavu v Sanur. Cesta trvá kolem 1 - 2,5 hodin, podle toho, zda využijete soukromou nebo státní dopravní společnost. Ceny začínají na 200 CZK na osobu. Za těchto podmínek ale počítejte, že budete sedět vedle slepic, kuřat.

 

často kladené otázky

 

Který ostrov je lepší na dovolenou?

Nusa Penida je dobrá na jednodenní výlet z Nusa Lembongan. Turismus je zde ještě v plenkách, turisty těžko někde potkáte. Na pláž musíte buď na lodi nebo na motorce. Nusa Lembongan je turisticky velmi rozvinutý s dostatečnou infrastrukturou.

 

Kdy je vhodné vydat se na šnorchlování s mantami?

Manty u ostrova Lembongan je možné vidět skoro celoročně. Jestliže chcete mít jistotu, zůstaňte na ostrově několik dní. Na šnorchlování je třeba mít klidné moře.

 

Jsou na Lembonganu krásné pláže?

Ano, ale jsou většinou v zátokách, chráněny skalami. Hlavní pláž na Lembonganu je písčitá. Doporučujeme si půjčit motorku nebo kolo a ostrov projet, doprava zde není tak velká. Prozkoumejte ostrov po vlastní ose.

 

Jaké je zde potápění nebo šnorchlování?

Nejlepší volba na jihu Bali. Krásné korály, spoustu živočichů, vhodné jak pro potápění, tak pro šnorchlování.

Více otázek