Letiště Bali

Vstupní brána na Bali

Letiště na Bali se nachází 13 km od hlavního města Denpasar, jeho oficiální název je Denpasar Bali Ngurah Rai (DPS). Poloha letiště na Bali je velmi výhodná, nachází se kolem něj všechny turistická střediska — Kuta, Jimbaran Bay nebo Sanur.

Přílet na Bali

U pásu s kufry se vždy pohybují nosiči, kteří se obvykle velice rychle chopí Vašeho zavazadla a nabídnou Vám pomoc. Pokud se rozhodnete jejich služeb využít, tak je povinnost jim zaplatit přinejmenším 10 000 IDR (cca 20 Kč) za kufr. V případě, že nechcete jejich služeb využít, tak je slušně odmítněte nebo si jich prostě nevšímejte. Na letišti je několik směnáren, ale kvůli nepříznivému kurzu, doporučujeme vybrat peníze z některého z bankomatů v příletové hale. Na letišti v Denpasaru najdete několik Duty Free obchodů, které nabízejí mimo jiné i alkohol a balijské dárkové předměty. Během své dovolené budete mít mnoho příležitostí pořídit dárky z většího výběru a s lepší kvalitou. Pokud se chcete před další cestou osvěžit, je na letišti možnost využít sprchu vedle odletové části terminálu.

NÁŠ TIP

Zkontrolujte si platnost svého pasu. Musí být platbý min. 6 měsíců po návratu zpět do Evropy.

Celní předpisy

Při vstupu do Indonésie můžete dovézt 200 cigaret nebo 50 doutníků či 100g tabáku. Osoby starší 21 let mohou dovézt 1l alkoholu na osobu. Dovoz drog, zbraní a pornografického materiálu je v Indonésii zcela zakázan. Při odletu ze země si můžete odvézt 200 cigaret nebo 50 doutníků či 250 g tabáku a 1l tvrdého alkoholu nebo 3l vína.

Příletová a odletová taxa

Od února 2015 je již zahrnutá v ceně letenky a na místě nebudete nic platit. Platí to jak pro mezinárodní, tak pro vnitrostátní lety.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Bali letiště, doprava do hotelu

Abyste předešli nepříjemným situacím ohledně cesty z letiště do hotelu, doporučujeme ještě před odletem z Čech si domluvit odvoz z letiště na hotel. Vyhnete se tak smlouvání nebo vysoké ceně. Mezi naše služby patří i transfery z letiště a rádi Vám pomůžeme a zajistíme klidný a nerušený odvoz bez nutnosti smlouvat. Pokud nemáte zařízený odvoz, tak můžete využít taxi službu, která má svůj stánek vpravo od východu příletové haly. Balijci jsou ve smlouvání mistři a smlouvání s nimi většinou trvá dlouho. Pokud nebudete připraveni, může Vám to zkazit náladu a ve finále zaplatíte daleko vyšší cenu.

  • Zajistěte si transfer z letiště předem
  • POkud budete smlouvat, buďte slušní a vytrvalí

NÁŠ TIP

Pokud budete chtít kdykoli na jihu Bali využít taxi, doporučujeme společnost Blue Bird taxi (akreditované taxi s taxametrem).

 

často kladené otázky

Více otázek