Náklady na Bali

Je Bali levné?

Hledáte levnou dovolenou v exotice? Možná, že Bali bude právě vaše destinace. Ostrov Bali nabízí tolik možností, jak ubytování, tak služeb, že si na své přijde náročný turista i cestovatel, který potřebuje udržet náklady na uzdě. Záleží jen na vás, jaký si zvolíte standard a co je pro vás priorita. Obě skupiny si zde přijdou na své, můžete zažít mimořádně luxusní dovolenou v krásném hotelu s restaurací michelinského typu nebo skromnější dovolenou plnou aktivních zážitků pořádaných na vlastní pěst.

 • Ubytování - ceny jsou velmi různé, nepočítejte však, že za 300 CZK na noc dostanete kvalitní ubytování.
 • Jídlo - stravujte se jako místní od 30 CZK za smaženou rýži, turista dostane lepší jídlo za přibližně 100 CZK.
Náklady na Bali
Náklady na Bali

Ubytování hotely

Ceny hotelů se velmi výrazně liší podle lokality. – Nepočítejte, že kvalitní hotel (min. 3,5 hvězdiček) na pláži na jihu stojí méně než 1 200 CZK na noc. Pokud jste ochotni zaplatit za ubytování vyšší částky, můžete si na ostrově vybírat z opravdu krásného a originálního ubytování s vysokým komfortem.
Jste-li nenároční, – najdete i výrazně levnější ubytování. Levné a čisté ubytování nedaleko pláže lze zajistit od 600 CZK, v centru ostrova dokonce i za částku nižší. V takovém případě ale nepočítejte, že v hotelu bude teplá voda, klimatizace nebo bazén. Můžete využít služeb airbnb, nabídek je na ostrově spousta.
CK GO2 nabízí pouze – kvalitnější a prověřené ubytování 3,5 hvězdiček v zajímavých lokalitách. Fungujeme na velmi podobném principu jako ostatní rezervační stránky. Hotely nám nabízejí cenově výhodnější nabídky než koncovým klientům. Naše cena tedy nemůže být vyšší než například rezervační portály jako booking a jim podobné.
Bílé písčité pláže na Bali – najdete pouze a jenom na poloostrově Bukit. Hotely umístěné v blízkosti pláže najdete v oblasti Nusa Dua. Pláže kolem Kuty, Legian a Semyniak jsou také s bílým pískem, ale občas velmi přelidněné a hlučné.

NÁŠ TIP

Rezervujte si ubytování dlouho dopředu. Kvalitní a cenově výhodné ubytování v hotelích je možné pouze s dostatečným předstihem.

Náklady na Bali

Ubytování u pláže

Pláž Nusa Dua – luxusnější hotely, které většinou mají čisté pláže a lehátka se slunečníky pro své hosty.
Kuta, Legian – dlouhá pláž, kde najdete mnoho pouličních stánků, barů a restaurací pro turisty. Také tu najdete velkou řadu hotelů. V Kutě je soustředěn noční život na Bali.
Semyniak – podobná jako na Kutě, ale není zde až tak rušno.
Canggu – spíše menší hotely, případně soukromé vily. Z této čtvrti se stalo centrum mezinárodní mládeže ze všech koutů světa. Je zde mnoho kaváren, barů a místních restaurací, ve kterých si pochutnáte na balijské kuchyni.
Sever Bali – menší hotely, pláže s černým pískem a poměrně klidná lokalita oproti jižnímu pobřeží.

Náklady na Bali

Ceny jídla

Budete-li se stravovat jako místní, ochutnáte velmi dobrá jídla a také ušetříte hodně peněz. Máte-li rádi kvalitní restaurace, jídla jsou vesměs dražší, než v Čechách. Na Bali je spousta turistů z Austrálie, Japonska, Německa nebo Francie. Ti jsou zvyklí a ochotní za dobré jídlo zaplatit.

 • stravujte se jako místní, porce smažené rýže nasi goreng vás vyjde na 30 CZK
 • standardní restaurace s chutnými jídly se pohybují kolem 100 CZK
 • luxusní restaurace jsou cenově obdobné jako jinde na světě, kuchyň je většinou velmi chutná
Náklady na Bali

Ceny nápojů

Nealkoholické nápoje jsou na Bali velmi cenově dostupné od normální balené vody až po skvělé čerstvé džusy. Alkohol je na Bali dražší. Více v kapitole Jídlo a pití.

 • vodu nakupujte v samoobsluhách
 • pivo v restauracích je 2x dražší než v samoobsluhách
 • kvalitní míchané drinky stojí kolem 200 CZK. Koktejly z místních lihovin nedoporučujeme.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Jak cestovat po Bali?

Na Bali můžete mít buď vlastní auto, motorku nebo auto a motorku s řidičem. Ceny se různí, záleží, zda hledáte komfort a bezpečí, nebo jste dobrodružné povahy a troufnete si řídit sami. Na delší cesty rozhodně doporučujeme najmout si auto s řidičem. Jestliže chcete cestou i něco vidět, kontaktujte ověřenou cestovní kancelář nebo řidiče průvodce s referencí s evropskými klienty nebo Australany. Průvodci pro asijský trh mají odlišné zvyklosti a priority při cestě.

 • pronájem motorky kolem 120 CZK/den, buďte však velmi opatrní, jízda je vcelku nebezpečná.
 • pronájem auta začíná od 400 CZK/den, budete většinu času v zácpě, nebo ztraceni.
 • auto s řidičem - záleží, jestli hledáte pronájem vozu na celý den nebo jen na jeho část, kam jedete a na koho narazíte. Doporučujeme taxi Bluebird.
 • Uber je populární pouze v některých oblastech, někde je striktně zakázán. Buďte obezřetní a nevystavujte se problémům.

Smlouvání na Bali

Smlouvat můžete ve stáncích a v obchodech se suvenýry a za dopravu. V restauraci, nebo v kamenných obchodech smlouvání pravděpodobně neprojde.

 • smlouvejte ve stáncích, cena může klesnout i o dvojnásobek
 • cena za dopravu je mnohdy několikrát přemrštěná
 • cena v obchodech s potravinami je neměnná
 • na trhu můžete cenu potravin smlouvat, většinou je však stejná, jako pro místní

NÁŠ TIP

Na Bali platí pravidlo, že první zákazník nesmí odejít, aniž by nakoupil. Můžete smlouvat a často obchodníci jdou i na tak nízkou cenu, až budete sami překvapeni. Kdyby vás nechali odejít s prázdnou, tak by jim to mohlo přinést velkou smůlu a Balijci na to věří. Pozor! Rozhodně toho nezneužívejte a smlouvejte pouze tehdy, pokud opravdu chcete nakoupit.

 

často kladené otázky

 

Patří Bali pořád mezi levné destinace?

Kvalitní jídlo a služby stojí na Bali stejně nebo lehce více než v Čechách. Jestliže vám stačí místní jídlo Nasi goreng, nehledáte party každý večer, cestujete na motorce a bydlíte u mistních v homestay pak je Bali levné. Chcete-li si při svojí dovolené dopřát, ceny jsou podobné jako v Čechách.

 

Jaký máme mít rozpočet na den na jídlo?

Snídani máte většinou v ceně ubytování. Slušná kavárna nabízí ranní menu za cca 80 CZK na osobu. Oběd seženete do 100 CZK na osobu, večeře to samé. Alkohol je dražší než v ČR. V některých restauracích platíte extra příplatek za servis, daně atd. Jedná se o příplatek 10 - 21 procent.

 

Našli jsme velmi levné ubytování přimo na pláži?

Ubytování na pláži stojí x-násobně více, než standartní ubytování. Asi v tom bude nějaký háček. Nedoporučujeme po celou dobu dovolené zůstávat na jednom místě a využívat "výhodných nabídek". Při výletech strávíte většinu času v dopravní zácpě. Zjistěte si kvalitu pláže a okolí, kde jste ubytováni.

Více otázek