Nakupování na Bali

Pro každého něco

Bali je ideálním místem, kde můžete pořídit různé oblečení, šperky nebo originální dekorace do svého bytu - počínaje dřevěnými soškami až po textilní dekorace nebo dokonce nábytek. Po celé generace místní zdobili a zkrášlovali chrámy různými ozdobami a tak se velmi rozvinula různá řemeslná odvětví. Až začátkem 20.století s příchodem turismu začali místní vyrábět ve větším a prodávat cizincům.

  • Nákupy letního oblečení, doplňků a šperků
  • Bytové dekorace, nábytek a další vybavení bytu
Nakupovani Na Bali

Smlouvání

Je to tradice a většinou si prodejci nejdříve řeknou i třikrát víc než nakonec za zboží zaplatíte. Připravte se, že během nakupováni v Indonésii budete muset smlouvat.Je to místní folklór.
Platí, že první klient dne by neměl z obchodu odejít, aniž by si něco koupil, jinak to přináší prodejcům smůlu (a to platí obzvlášť na Bali). V supermarketech a obchodech světových značek se ceny nesmlouvají.

NÁŠ TIP

Nejlepší nákupy suvenýrů a uměleckých předmětů najdete v Ubudu a v jeho okolí.

Nakupovani Na Bali

Řemeslné výrobky

Balijci jsou velice zruční a dokážou z jakéhokoliv kusu dřeva vyřezat neuvěřitelné věci. Od obrovských jídleních stolů a vrat, přes několikametrové sochy až po dřevěné příbory a nádobí. Platí, čím kvalitnější dřevo, tím vyšší je cena. Rozhodně se vyplatí mít sebou místního, který vám pomůže ve smlouvání. Kvalitní obrazy koupíte taktéž v Ubudu.

  • Ubud a okolí - kvalitní nábytkové doplňky a nábytek
  • Mas - šperky ze stříbra
  • Kerobokan - moderní nábytek a doplňky

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Supermarkety

Na některých ostrovech najdete i supermarkety evropského typu, kde jsou potraviny o něco dražší než jinde, ale seženete tam téměř vše. Mléčné potraviny a maso jsou v Indonésii poměrně drahé což je dané hlavní tím, že to nejsou místní produkty a vše se musí dovážet.

Nakupovani Na Bali

Oblečení

Pokud si chcete obnovit šatník a nejste zrovna surfař, tak pro Vás bude možná Bali trochu zklámáním. V opačném případě se vydejte na Bypass kolem Kuty, kde je hned několik outletů - RipCurl, Quicksilver, Roxy, Billabong atd. Ostatní obchody jsou sice o něco levnější než u nás, ale nečekejte velké slevy.
Kvalitní a zajímavé zboží pro denní nošení i slavnostnější chvíle najdete ve čtvti Semyniak nebo v Ubudu na ulicích Jl Hanuman nebo Jl Raja Ubud. Ubud je skvělí především na šperky.

 

často kladené otázky

Více otázek