Bali info

Ostrov Bali

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ostrov Bali je indonéská provincie a leží ve skupině Malých Sund, mezi ostrovy Jáva a Lombok. Bali je nejnavštěvovanějším ostrovem Indonésie. Celoročně sem přijíždějí turisté za exotickými plážemi, krásnou přírodou a zajímavou hinduistickou kulturou. Ostrov Bali se nachází 3,2 km západně od ostrova Jáva. Od nejzápadnějšího k nejvýchodnějšímu bodu má 153 km a přibližně 112km od severu k jihu. Na severu ostrova je několik sopek a ta nejvyšší — Agung (3 031 m) je zároveň i nejvyšším vrcholem Bali. Díky vulkanické činnosti jsou v této části ostrova pláže s černým pískem, zatímco na jihu je písek bílý. Kolem ostrova je korálový útes..

Bali základní info

  • Stát: Indonésie
  • Hlavní město: Denpasar
  • Rozloha: 5 780 km2
  • Počet obyvatel (odhad 2010): 3 891 428
  • Jazyk: indonéština (oficiální jazyk), balinézština
  • Náboženství: hinduisté 93 % muslimové 6 %, křesťané 1,4 %, budhisté 0,6 %
  • Čas: SEČ +7 (zimní čas), +6 (letní čas)
  • Telefonní předvolba: +62
  • Měna: rupie (IDR)

NÁŠ TIP

V připadě, že se chystáte na Bali navštivte naši sekci Dovolená Bali nebo nám napište indonesie@ckgo2.cz.

Pláže Bali

Pláže na ostrově Bali jsou jedním z hlavních důvodů, proč sem každoročně přilétá mnoho turistů. Všechny se od sebe liší a nabízí něco jiného. S krásnou modro-zelenou barvou vody, mnohdy lemovány útesy vytváří nezapomenutelné pohledy. Díky sopkám uprostřed ostrova jsou pláže na severu černé, zatímco na jihu je písek bílý (více v sekci Bali Pláže). V nejvyšší sezoně v období července a srpna jsou některé pláže Bali, především v oblasti Kuta a Legian, přeplněny turisty.

Související obrázek

Sopky Bali

Nejvyšší vrchol Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), která je také nejposvátnější horou pro místní hinduistické obyvatelstvo. Sopka je v nížinách obklopena rýžovými políčky a tak je na ni pohled zdola velice dramatický a působivý. Pro ty, kteří mají dobrou kondici, se nabízí výstup nahoru, ale počítejte s několikadenní tůrou na vrchol. Méně náročnější túru můžete podniknout s našimi průvodci na Gunung Batur (1 717 m) odkud za jasného počasí uvidíte krásu okolní krajiny s výhledem na další dva vulkány Gunung Agung a Rinjani a také jezero Donau Batur.

Výsledek obrázku pro kultura na bali

Kultura na Bali

Kulturní život Balijců je úzce spjat s tím duchovním a skoro každý den je na Bali důvod k oslavám. Kontrast mezi moderním a tradičním je typický pro život na Bali. Téměř celá populace ostrova je hinduistického vyznání a životní rytmus obyvatel se bezvýhradně řídí náboženským kalendářem. Denně se něco slaví a často uvidíte, jak brzy ráno před prací místní obyvatelé, v tradičních šatech, dávají objeti bohům dobrým i zlým. Vrcholem balijského kalendáře jsou oslavy nového roku (více v sekci Ceremonie a tanec).

Jídlo a pití

Základem balijské kuchyně je rýže, nudle a zelenina. Rýže nebo nudle se zeleninou či masem je nejčastějším jídlem na Bali. Jsou doplněny kořením z ostrovů, například pepřem nebo čili papričkami, v jejichž případě hodně znamená chutně. Krom toho se do jídel často přidává i kokosové mléko. Je mnoho restaruací, kde narazíte i na tradiční jídlo z ostatních ostrovů a tak můžete ochutnávat dokud můžete. Krom jídla doporučujeme i skvělé ovocné džusy, které jsou vždy čerstvé a v teplých dnech osvěží

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Výsledek obrázku pro příroda na bali

Příroda na Bali

Nádherná rýžová políčka jsou typická pro místní panorama. Především ve vnitrozemí a na severovýchodě budete projíždět zelenou krajinou s terasami, která v sobě skrývá neuvěřitelné kouzlo. Systém zavlažování, kdy z jednoho políčka stéká voda na druhé, je pro Bali typický. Kromě terasovitých rýžových polí ve vnitrozemí Bali najdete i krásná místa na pobřeží, hlavně pod mořskou hladinou. Podmořský svět kolem Bali je jeden z nejbohatších na světě.

 

často kladené otázky

Více otázek