Indonésie

Indonésie

 

Indonesie, země tisíce ostrovů

Každý ostrov Indonesie je jiný. Odpočiňte si na plážích Bali, vyražte za orangutany na Sumatru, vylezte na sopku Rinjani na Lomboku, projděte se slavnými chrámy v Borodurur nebo si odpočiňte na ostrůvcích Gili. Indonésie je země tisíce tváří.

pozorování přírody, původní kultura

V Indonésii za několik málo týdnů můžete poznat opravdu rozdílné prostředí. Na odlehlých ostrovech je cestování méně pohodlné. Hledáte-li místo k odpočinku a zábavu, budete spokojeni na Bali. Jestliže Vás baví dobrodružnější dovolená, vydejte se i na ostatní ostrovy.

často kladené otázky

 

Je indonéské jídlo velmi pálivé?

Jestliže nemáte rádi pálivé jídlo, nejezte sambal, místní pálivou omáčku. Při objednání řekněte obsluze, že chcete nepálivé jídlo - Tidak Pedas.

 

Jak se dostanu na ostrovy Gili?

Na ostrovy jezdí nejčastěji lodě z přístavu Padang Bai, cesta trvá asi 2,5 hod. Můžete také vyrazit z přístavu Sanur nebo Serangan, ale cesta se protáhne ještě o 45 minut. Nejkratší cesta z pevninského Bali je z Amedu a cesta trvá něco málo přes hodinu. Ostrovy se nacházejí těsně vedle Lomboku a nejrychleji a nejlevněji se na ně dostanete z přístavu Banksal. Cesta trvá patnáct minut.

 

Která roční doba je na pozorování Varana komodského nejlepší?

Vyražte v období sucha, doporučujeme jaro a podzim. V období dešťů může být moře rozbouřené, v červenci a srpnu je nejvyšší sezóna a ceny jsou výrazně vyšší.

 

Je trek v pralese na Sumatře za orangutany náročný?

Pralesní terén je kopcovitý, počasí je tropické. Při krátkých trecích počítejte se střední náročností. Vydátel-li se do hloubky pralesa počítejte s náročným terénem a celodenní túrou.

 

Je Indonésie bezpečná?

V Indonésii se opravdu nemusíte bát. Místní lidé jsou na turisty zvyklí. Je ale třeba být obezřetný.

více často kladených otázek
randomness