Další ostrovy

Indonésie - země tisíce ostrovů

turistika

scenérie

památky

náboženství

 

Indonésie je státem v jihovýchodní Asii skládajícím se z neuvěřitelného počtu ostrovů. Více než 230 milionů obyvatel, z velké většiny muslimského vyznání, je roztroušeno na 17 508 ostrovech. Mezi ostrovy, kam míří nejvíce turistů, patří Jáva, Sumatra, Bali, Lombok nebo Komodo. Ale kdo touží po dobrodružější dovolené, může objevit nespočet ostrovů, kam běžný turista nezavítá. Nabízení dosud nedotčenou přírodu a jedinečné tradice, které si ostrovy uchovaly v izolaci. V Indonésii dodnes můžete navštívit místa, kde se doslova zastavil čas a kde západní turista je vzácným úkazem. Cesty na méně známé ostrovy nejsou spojené s komfortem, který naleznete například na Bali nebo Jávě, ale o to větší zážitek si můžete z cesty odvézt. Mezi méně navštěvované ostrovy patří například Timor, Moluky, Západní Papua, Surakarta nebo Riau.

Turisticky oblíbené ostrovy

Mezi ostrovy kam míří nejvíce turistů patří Jáva, Sumatra, Bali, Lombok nebo Komodo. Ale kdo touží po dobrodružné dovolené čeká na vás nespočet ostrovů, kam běžný turista nezavítá, místa jedinečná svou přírodou a tradicemi, které ostrovy uchovaly v izolaci.

Méně navštěvované ostrovy

V Indonésii dosud můžete navštívit místa, kde se doslova zastavil čas a kde západní turista je vzácným úkazem. Cesty na méně známe ostrovy nejsou spojené s komfortem, který naleznete například na Bali Nebo Jávě ale o to větší zážitek si můžete z cest odvézt. Mezi méně navštěvované ostrovy patří například Timor, Moluky, Západní Papua, Palembang.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

Timor

Jedním z mála navštěvovaných ostrovů je Timor. Po dramatických střetech v minulosti se v roce 2002 ostrov rozdělil na dvě části. Východní nezávislou republiku a Západní Timor, patřící k Indonésii. Dnes se z větší části cestuje na východ a západní část se do povědomí vryla ve spojení s povstáním na lodi Bounty. Dosud zde najdete vesnice, které žijí tradičním způsobem života, což se projevuje i ve stavbě charakteristických domů lopo. Na jihu země se nacházejí hezké pláže, které jsou výchozím místem pro surfaře. Někdo tvrdí , že tím největším bohatstvím ostrova, který může nabídnout chrámy, bělostné pláže nebo jídlo, jsou jeho obyvatelé - srdeční lidé s úsměvem na tváři.

Riau

Jedná se o souostroví čítající až 3 000 ostrovů, z nich mnohé nejsou obydlené nebo dokonce ani pojmenované. Najdete je mezi Borneem a Sumatrou. Největším ostrovem, kde žije nejvíce obyvatel, je Bintan, který se nachází nejblíže Malajsii. Sousedním ostr ovem je Batam, donedávna vcelku poklidný ostrov, který se díky své poloze pouhých 20 km od Singapuru stal průmyslovým a turistickým centrem oblasti. Nachází se zde velké zdroje nerostných surovin a tak se tato oblast stala jednou z těch bohatších v rámci Indonésie. Krajinu této provincie utvářely řeky a zálivy oceánu a tak se řada ostrovů stala turistickým cílem pro Asiaty v důchodovém věku.

Moluky

Souostroví Moluky čítá velké množství ostrovů nejrůznějších velikostí. Ale v minulosti byly tyto ostrovy věhlasné díky pěstování vzácného koření – hřebíčku a muškátového oříšku, za kterými sem mířily námořní výpravy z celého světa. Ostrovy mají i svou bouřlivou minulost, která je spojena s boji o nezávislost. Dnes na ostrovech žije velké množství etnických skupin. Z hlediska geologického členění patří toto souostroví k nejsložitějším v celé Indonésii a to ovlivnilo zdejší faunu a flóru. Najdete tu řadu endemických vačnatc ů a mezi opeřenci i vzácné papoušky. Stejnou pestrost života najdete i pod hladinou zdejších moří. Pokud hledáte nedotčená místa nezasažená turismem, směřujte svou cestu do těchto neobjevených končin.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

Více otázek