Ubud

Ubud - město mezi rýžovými políčky

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ubud se nachází v centru ostrova pod sopkou Agung. Městečko je centrem kulturního a duchovního života na Bali. Najdete zde spoustu skvělých restaurací a míst k relaxaci. Místo je také známým centrem jogy na Bali. Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okrajích města, kde najdete terasovitá rýžová pole, zavlažováné mnoha malými potůčky a říčkami. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst.

Ubud

Místa, která v Ubudu navštívit

V centru městečka se nachází královský palác se zahradami. V blízkém okolí jsou další zajímavosti, které stojí za návštěvu.

  • Monkey forrest, opičí prales v Ubudu
  • královský palác v centru Ubudu
  • Bianco Museum, artové centrum
  • malířské a řezbářské dílny
  • rýžová políčka směrem k restauraci Sari organic

NÁŠ TIP

Ubytujte se na několik dní v jednom z hotelů s výhledem na zelená rýžová pole. Poznejte místní kulturu a život a během svého pobytu v Ubudu si zajděte na masáže nebo na lekci jógy. Je to ideální místo na líbánky pro ty, co si chtějí užít soukromí a zároveň se cítit jako v pohádce. Dokonce i Julia Roberts ve filmu Eat, Pray, Love (Jíst, meditovat, milovat) se do Ubudu zamilovala a můžete navštívit místního šamana Ketuta, který ji ve filmu učil a radil.

Zajímavá místa kolem Ubudu

Rýžové terasy Tegalalan - jedny z nejhezčích rýžových políček na celém Bali.
Posvátné prameny Tirta Empul - je místem, kam přicházejí poutníci z celého Bali vykonat posvátnou koupel.
Gunung Kawi - majestátní hrobky královen v údolí Tampkasiring.
Vulkanická oblast Kintamani a Batur - je aktivní, činná sopka na kterou se můžete vydat při východu slunce. Obří kráter je vyplněn vodou a tvoří překrásné jezero.
Kávové plantáže a zahrady s kořením v okolí Ubudu. Můžete zde ochutnat místní produkty.

Ubud

Rýžová pole

Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okraji města, kde najdete terasovitá rýžová políčka, která jsou zavlažovány z mnoha malých potůčků a říček. Je to ideální místo pro relax a meditace.

Centrum Jogy

Ubud je svým duchovně-kulturním prostředím a okolní přírodou vhodným místem pro vyznavače jogy. Proto se v posledním desetiletí stal centrem jógy a lidé z celého světa sem přijíždějí na kurzy.
Více o kurzech najdete Joga na Bali

Ubud

Taneční představení

Každý večer předvádějí nejlepší taneční soubory na Bali své umění. Za hudebního doprovodu gamelanového orchestru jsou rozehrávány epizody z hinduistických eposů nebo souboje mezi dobrem a zlem. Masky tanečníků jsou zároveň i přehlídkou řemeslné práce zdejších umělců.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Aktivní odpočinek v Ubudu

Ubud a jeho okolí jsou vhodným místem pro různé aktivity. Vybrali jsme pro Vás následující. Bližší informace najdete v sekci aktivity.

  • Jízda na kole mezi rýžovými políčky nebo z úpatí sopky Batur
  • Plavba na raftech po svaté řece Telaga malebnými vesničkami
  • Procházky v rýžových polích, např. k restauraci v rýžovištích Sari Organic
  • Jízda v terénu na čtyřkolkách
  • Výlet do Safari parku - Elefant park
Ubud

Kurzy vaření

Pokud máte rádi vaření, tak Ubud je to správné místo. Celoročně sem přijíždějí kuchaři z celého světa, aby se od balijských mistrů naučili něco víc o zdejší kuchyni. Každý den jsou organizovány kulinářské kurzy. Jednodenní či vícedenní, během kterých se naučíte vařit tradiční balijská jídla a používat místní koření.

Ubud

Ubud a památky

V Ubudu můžete obdivovat místní architekturu a navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do posvátného parku Monkey Forrest, kde uvidíte dokonalou symbiózu přírody a duchovního života.
Skutečné kouzlo Ubudu je však schované na okraji města, kde najdete terasovitá rýžová pole, která jsou zavlažována z mnoha malých potůčků a říček. Je to ideální místo pro relax a meditace. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst.
Například obrovské královské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. stol jsou jen několik minut od města a rozhodně stojí za návštěvu. Pohled na obrovské kamenné skály je doplněn zelenými rýžovými políčky a krásným výhledem shora na hrobky.

Masážní centrum Bali

Ubud je město relaxu a klidu, a proto na každém kroku najdete spa centra. Nabídka služeb je bohatá – od olejových a bylinkových koupelí přes masáže až po bahenní zábaly. Můžete zkusit tradiční balijskou masáž, během které se po celém těle roztírá kokosový olej, anebo některý ze zábalů.

Ubud

NÁŠ TIP

V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst. Jedním z našich nejoblíbenějších míst jsou obří královské hrobky v údolí Gunung Kawi z 11. stol. Nacházejí se jen několik minut od města a rozhodně stojí za návštěvu. Pohled na obrovské kamenné skály je doplněn zelenými rýžovými políčky a krásným výhledem shora na hrobky.

 

často kladené otázky

 

Chceme být na Bali na pláži a do Ubudu vyrazit na 1 den, stačí to?

Pokud opravdu nemáte času nazbyt, nedá se nic dělat. Ale je to velká škoda. Když jste na Bali déle než 10 dní určite v Ubudu zůstaňte přes noc, atmosféra je úplně jiná než na jihu ostrova. Program v Ubudu a okolí je minimálně na 2 až 3 dny. Nezapomeňte, že na cestě do a z Ubudu strávíte skoro 3 hodiny. Na prohlídku samotného městečka a jeho okolí vám pak prostě nezbyde čas.

 

Jsou kurzy jógy i pro začátečníky nebo jen pro pokročilé?

Vyberte si kurz vhodný buď pro začátečníky nebo pokročilé. První zkušební lekce je většinou zdarma.

 

Kolik dní v Ubudu doporučujete strávit?

Optimální jsou dvě noci, 3 dny. Budete mít čas na městečko, jeho okolí a nějakou aktivitu - výstup na sopku Batur, rafting na řece u sopky Agung, projížďky na kole a podobné. A určitě zajdete na nějaké vynikající místní jídlo.

 

Město je mezi rýžovými políčky, máme se bát komárů, případně jimi přenosných nemocí?

Bát se nemusíte, přesto doporučujeme navečer nosit delší rukávy. Dobré je koupit si místní sprej proti komárům.

 

Je ve městě i něco jiného kromě památek, jogy a dobrých restaurací?

Skvělá atmosféra! Ubud je to pravé Bali. V okolí je kouzelná příroda, zelená džungle s říčkami a vodopády, rýžová políčka, sopky. A výhledy se nikdy neomrzí.

Více otázek