Komodo, seznamte se s komodským drakem

Cesta do pravěku

turistika

scenérie

 

Ostrovy Komodo a Rinča patří k tomu nejzajímavějšímu, co byste měli v Indonésii navštívit. Celá oblast je národním parkem, kde se nachází největší ještěr na světě Varan komodský. Nejvíce si místo užijete při plavbě na lodi kolem ostrovů. Krom pozorování varanů na ostrovech můžete plavat s mantami nebo šnorchlovat nad krásnými korálovými útesy.

NÁŠ TIP

Nezapomeňte navštívit krásnou Red beach, pláž s načervenalým podložím. Lodě na výlety vyrážejí z městečka Labuan Bajo. Při výběru buďte velmi obezřetní, nejedná se o levnou záležitost, chcete-li plout na slušné a čisté lodi.

Ostrov Komodo

Potápění a šnorchlování na ostrovech

Je jedním z nejhezčích míst na potápění v Indonésii. V okolí ostrova Komodo je korálový útes na mořském dně nezničený člověkem, a proto si tuto lokalitu potápěči velmi oblíbili. Potápění je zde však pouze pro zkušené potápěče, protože je oblast známa také díky silným podmořským proudům. Pod vodou budete plavat s množstvím různobarevných ryb a také s obrovskými, ale mírumilovnými rejnoky Manta.

NÁŠ TIP

Vydejte se na třídenní plavbu lodí mezi Komodské ostrovy a k Rinče. Krom pozorování varanů můžete šnorchlovat nad úžasnými korály nebo plavat s mantami.

Ostrov Komodo

Varan komodský

Největší ještěr na světě, varan komodský, žije jedině a pouze v Indonésii. Ve volné přírodě ho můžete potkat na ostrovech – Komodo, Rinca, Gili Motang, Gili Dasami a Flores a nikde jinde. Objeven byl teprve v roce 1911 a v současné době je tento druh ohrožený a mimo zoologické zahrady žije pouhých 5 000 jedinců. V 80. letech byl založen na jeho ochranu Komodský národní park. Komodský drak se dožívá až 50 let a jeho délka těla dosahuje až 3,5 metrů (samice 2,5 metrů). Taktika lovu tohoto velkého predátora spočívá v bleskovém útoku, kdy je schopný ulovit dokonce i velká zvířata jako jelen nebo buvol.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Ostrov Komodo

ostrovy Komodo a Rinča

Na ostrově Komodo uvidíte největší ještěry na Zemi, komodské draky. Ostrov má jednu z nejkrásnějších podmořských hlubin v Indonésii a je oblíbenou destinací zkušených potápěčů. Pláže s bílým pískem jsou tu jenom pro vás a nikoho jiného.
V okolí ostrovů jsou také skvělé lokality pro šnorchlování.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

 

Je Varan komodský pro člověka nebezpečný?

Varani se pohybují pomalu a loví převážně buvoly nebo místní jeleny a srnce. Na ostrovech se budete pohybovat vždy s místním průvodcem, kterí ví, kam můžete jít a co je bezpečné. Bez průvodce na ostrov nemůžete vstoupit.

 

Na který ostrov se mám vydat?

Vydejte se na ostrov Rinča i Komodo. Oba ostrovy jsou rozdílné a šance, že uvidíte ještěry je téměř zaručená.

 

Kolik času doporučujete strávit na Komodu?

Vydejte se na dvoudenní plavbu s přespáním na lodi. Před a po plavbě budete muset spát na ostrově Flores, v městečku Labuan Bajo.

 

Uvidím ještě něco dalšího?

Kromě komodských draků se můžete těšit na úžasné šnorchlování. Při troše štěstí můžete plavat s mantami.

 

Která roční doba je na pozorování Varana komodského nejlepší?

Vyražte v období sucha, doporučujeme jaro a podzim. V období dešťů může být moře rozbouřené, v červenci a srpnu je nejvyšší sezóna a ceny jsou výrazně vyšší.

Více otázek