Ostrovy Gili

Krásné pláže, relax na Gili

turistika

scenérie

Každý ze tří ostrovů, ležících severozápadně od ostrova Lombok, je výrazně odlišný. Ráno se můžete probouzet s výhledem na vycházející slunce za sopkou Gunung Rinjani na Lomboku a večer obdivovat západ slunce za horou Batur Agung na Bali. Rozhodně by tato destinace neměla chybět ve Vašem plánu dovolené v Indonésii. Provoz aut a motocyklů je zcela zakázán. Jezdí se tu na kolech nebo v koňských povozech.

Ostrovy Gili

Jak se dostat na ostrovy

Ostrovy se nacházejí severovýchodně od Bali nad ostrovem Lombok. Doprava na Gili je ze všech míst na Bali relativně jednoduchá. Celoročně pořádáme výlety na ostrovy Gili a víme, jak se tam nejjednodušeji a nejrychleji dostat. Nejčastěji turisté využívají lodí z přístavu Padang Bai, můžete však odjet přímo z jihu ostrova ze Seranganu nebo ze severní části z Amedu.

Velmi záleží na lodi, kterou si vyberete. Přejezd na ostrovy trvá mezi 1-3 hodinami podle toho odkud vyrazíte. Pečlivě vybírejte loď. Někteří operátoři kapacitu přetěžují a plavba pak může být nebezpečná. V připadě, že chcete mít jistotu, napište nám, nabídneme Vám cenově dostupné a osvědčené operátory.

Ostrovy Gili

Potápění na Gili

Pokud nechcete být na pláži, tak si můžete zaplatit některou z místních potápěčských škol a vyrazit na exkurzi do zdejších mořských hlubin. Veřte, že toho nebudete litovat. Kolem všech ostrovů je korálový útes, a proto jsou vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou uvidíte bohatý mořský život se spoustou ryb, mořských želv, sépií, žraloků, rejnoků a papouškových ryb. Na šnorchlování najdete místa hned vedle pláže, kde se hloubka dna postupně svažuje do 25-ti metrů k písečnému dnu.

Ostrovy Gili

Gili Meno

Gili Meno je nejmenší ze všech tří ostrovů a najdete zde nejhezčí pláže. Představuje opravdovou romantickou oázu a je oblíbeným místem novomanželů a zamilovaných párů. Ubytovat se můžete v některém z bungalovů přímo na pláži. Noční podniky tu nenajdete, ale zato se zde výborně najíte. Místní restaurace jsou převážně soustředěné kolem pláže a nabízejí vynikající mořskou kuchyni. Doprava na ostrov je komplikovanější, musíte přesedat na hlavním ostrově Trawangan do menší loďky.

Ostrovy Gili

Gili Trawangan

Největší a nejnavštěvovanější ze tří ostrovů. Nabízí bujarý noční život a mnoho ubytovacích zařízení. Je zde několik potápěčských škol. Podmořský svět kolem ostrovů můžete pozorovat během šnorchlování nebo potápění. Vhodné pro mladší ročníky.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Zájezdy na ostrovy Gili

Vybrané zájezdy do Indonésie s návštěvou ostrovů Gili:

Ostrovy Gili

Gili Air

Gili Air, druhý největší z ostrovů, nabízí trochu od Gili Trawaganu a Gili Menu - noční podniky a klidná místa pro nerušený odpočinek. I zde se můžete potápět s některou z místních potápěčských škol nebo si můžete půjčit šnorchl a sami prozkoumat podmořský svět kolem ostrova. Potápění na Gili Pokud nechcete být na pláži, tak si můžete zaplatit některou z místních potápěčských škol a vyrazit na exkurzi do zdejších mořských hlubin a veřte nám, že toho nebudete litovat.

NÁŠ TIP

Hledáte klid a romantiku? Vyražte na ostrov Gili Meno. Nejmenší ostrůvek mezi Gili. Doprava je trošku složitější, užijete si však opravdovou relaxaci a krásné pláže. Dejte si pozor při výběru ubytování. Bungalovy a hotýlky na ostrovech jsou jednodušší. Výhodnější je východní strana ostrovů, kde se nacházejí písečné pláže.

 

často kladené otázky

 

Jak se na ostrovy dostanu?

Na ostrovy jezdí nejčastěji lodě z přístavu Padang Bai, cesta trvá asi 2,5 hod. Můžete také vyrazit z přístavu Sanur nebo Serangan, ale cesta se protáhne ještě o 45 minut. Nejkratší cesta z pevninského Bali je z Amedu a cesta trvá něco málo přes hodinu. Ostrovy se nacházejí těsně vedle Lomboku a nejrychleji a nejlevněji se na ně dostanete z přístavu Banksal. Cesta trvá patnáct minut.

 

Mají ostrovy Gili opravdu tak krásné pláže?

Na ostrovech jsou hezké písčité pláže spíše na jihu ostrovů. Nejhezčí pláže jsou na ostrově Gili Meno, který je i zároveň nejmenším ostrovem.

 

Je zde pobyt drahý?

Na ostrovech se dá zajistit ubytování relativně levně, za několik set korun. Neočekávejte však vysokou kvalitu a dobrou polohu jako na pevinském Bali. Cesta lodí z Bali na ostrovy Gili se pohybuje od 1000 CZK v závislosti na sezoně.

 

Jedou lodě na všechny ostrovy?

Všechny lodě jedou na ostrov Travangan, který je nejoblíbenější. Několik málo i na ostrov Gili Air. Pouze pár vybraných spojení jezdí i na Gili Meno. Na Gili Meno se nejlépe dostanete transferem z ostrova Travangan.

 

Jaké aktivity mě na ostrově čekají?

Kromě odpočinku na plážích se můžete vydat šnorchlovat a potápět se. Ostrovy Gili jsou skvělé místo na realizaci potápěčského kurzu. Občas se dá na ostrovech i surfovat.

Více otázek