Ostrovy Gili

Krásné pláže, relax na Gili

Každý ze tří ostrovů, ležících severozápadně od ostrova Lombok, je výrazně odlišný. Ráno se můžete probouzet s výhledem na vycházející slunce za sopkou Gunung Rinjani na Lomboku a večer obdivovat západ slunce za horou Batur Agung na Bali. Rozhodně by tato destinace neměla chybět ve Vašem plánu dovolené v Indonésii.

 • Provoz aut a motocyklů je zcela zakázán. Jezdí se tu na kolech nebo v koňských povozech.
 • Trio maličkých ostrůvků vás uchvátí plážemi s bílým pískem, průzračnou tyrkysově zelenou vodou a útesy plnými života.
 • Užívejte si procházky po pobřeží nebo mezi kokosovými plantážemi ve vnitrozemí.
Ostrovy Gili

Gili Meno

Gili Meno je nejmenší ze všech tří ostrovů a najdete zde nejhezčí pláže. Představuje opravdovou romantickou oázu a je oblíbeným místem novomanželů a zamilovaných párů. Ubytovat se můžete v některém z bungalovů přímo na pláži. Noční podniky tu nenajdete, ale zato se zde výborně najíte. Místní restaurace jsou převážně soustředěné kolem pláže a nabízejí vynikající mořskou kuchyni. Doprava na ostrov je komplikovanější, musíte přesedat na hlavním ostrově Trawangan do menší loďky.

 

 • Ostrov Meno je jen asi 2 km dlouhý a 1 km široký a dá se pěšky obejít asi za 2 hodiny.
 • Užijte si osamělé procházky po pláži s krásnými výhledy k ostrovu Lombok, Gili Air, Gili Trawangan a nejvyšší sopce Bali Gunung Agung.
 • Těšit se můžete na dobré podmínky pro šnorchlování- zejména v lokalitě Meno Wall. Dejte si pozor na silné mořské proudy.
 • Ani zde nemohou jezdit auta či motorky. Můžete si půjčit kolo nebo využít služeb drožek tažených koňmi.
Ostrovy Gili

Gili Trawangan

Největší a nejnavštěvovanější ze tří ostrovů. Nabízí bujarý noční život a mnoho ubytovacích zařízení. Je zde několik potápěčských škol. Podmořský svět kolem ostrovů můžete pozorovat během šnorchlování nebo potápění. Vhodné pro mladší ročníky.

 

 • Jedná se o největší a nejturističtější ze všech tří ostrůvků, jež láká svou uvolněnou atmosférou.
 • Nabízí odpočinek, zábavu a divoké večírky- jimiž je ostrov vyhlášen.
 • Ubytování- můžete si vybrat mezi levnými dřevěnými chatkami či hostely i elegantními luxusními vilkami a resorty pro náročnější cestovatele.
 • K dispozici jsou desítky plážových restaurací a barů.
 • Vydejte se na vyjížďku kajakem či na koni, potápět či šnorchlovat. Nebo jen tak relaxujte na pláži.
 • Ostrov je pouze 2,5 km dlouhý a 1,75 km široký. Pěšky se dá obejít asi za 4 hodiny. Na kole jej objedete cca za 2 hodiny.
Ostrovy Gili

Gili Air

Gili Air, druhý největší z ostrovů, nabízí trochu od Gili Trawaganu a Gili Menu - noční podniky a klidná místa pro nerušený odpočinek. I zde se můžete potápět s některou z místních potápěčských škol nebo si můžete půjčit šnorchl a sami prozkoumat podmořský svět kolem ostrova. Potápění na Gili Pokud nechcete být na pláži, tak si můžete zaplatit některou z místních potápěčských škol a vyrazit na exkurzi do zdejších mořských hlubin a veřte nám, že toho nebudete litovat.

 

 • Ostrov Gili Air je zhruba 1,5 km dlouhý a stejně široký. Obejít se dá za 2 hodiny.
 • Gili Air leží nejblíže Lomboku.
 • Možná oceníte živější atmosféru než na ostrůvku Gili Meno.
 • Na jihovýchodní straně ostrova se nachází nejoblíbenější pláž a několik skvělých lokalit pro šnorchlování.
 • Vydejte se do vnitrozemí ostrova mezi kokosové plantáže a do malých vesnic s mešitami, květinovými zahradami a pastvinami s krávami.
Ostrovy Gili

Potápění na Gili

Pokud nechcete být na pláži, tak si můžete zaplatit některou z místních potápěčských škol a vyrazit na exkurzi do zdejších mořských hlubin. Veřte, že toho nebudete litovat. Kolem všech ostrovů je korálový útes, a proto jsou vyhledávaným místem pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou uvidíte bohatý mořský život se spoustou ryb, mořských želv, sépií, žraloků, rejnoků a papouškových ryb. Na šnorchlování najdete místa hned vedle pláže, kde se hloubka dna postupně svažuje do 25-ti metrů k písečnému dnu.

 

 • Gili nabízí vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování. Vyberte si z dvou desítek lokalit ležících na malém prostoru v dosahu 30 minut lodí.
 • Těšit se můžete na korálové stěny, hejna ryb, želvy, řraloky, sépie, murény, humry, manty a další.
 • K populárním lokalitám patří: Shark Point, Meno Wall, Turtle Heaven, Deep Halik, Manta Point nebo Secret Reef. Všechny se nacházejí nedaleko pobřeží.
 • Vyzkoušejte stále populárnější freediving- potápění na nádech!

Navštivte nejlepší potápěčské lokality na ostrově Bali a v jeho okolí!

NÁŠ TIP

Chystáte se na Bali? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Bali a Indonésii ZDARMA! Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení zde.

Ostrovy Gili

Jak se dostat z Bali na Gili

Ostrovy se nacházejí severovýchodně od Bali nad ostrovem Lombok. Doprava na Gili je ze všech míst na Bali relativně jednoduchá. Celoročně pořádáme výlety na ostrovy Gili a víme, jak se tam nejjednodušeji a nejrychleji dostat. Nejčastěji turisté využívají služeb rychlolodí z přístavu Padang Bai, můžete však odjet přímo z jihu ostrova ze Seranganu (Sanuru) nebo ze severní části z Amedu.

Velmi záleží na lodi, kterou si vyberete. Přejezd na ostrovy trvá mezi 1-3 hodinami podle toho odkud vyrazíte. Pečlivě vybírejte loď. Někteří operátoři kapacitu přetěžují a plavba pak může být nebezpečná. V připadě, že chcete mít jistotu, napište nám, nabídneme Vám cenově dostupné a osvědčené operátory.

Na ostrov se můžete dostat také trajektem přes Lombok, který výraží každou celou hodinu každý den z přístavu v Padangbai. Cena za trajekt je výrazně nižší než za rychlolodě, ale cesta je zdlouhavá a zdaleka ne tak pohodlná.

NÁŠ TIP

Zkombinujte svůj pobyt z následujících míst, luxusní hotel v oblasti Nusa Dua s retreatem v pralese a na závěr odpočívejte v plážových bungalovech na ostrůvku Gili Meno.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Zájezdy na ostrovy Gili

Vybrané zájezdy do Indonésie s návštěvou ostrovů Gili:

NÁŠ TIP

Hledáte klid a romantiku? Vyražte na ostrov Gili Meno. Nejmenší ostrůvek mezi Gili. Doprava je trošku složitější, užijete si však opravdovou relaxaci a krásné pláže. Dejte si pozor při výběru ubytování. Bungalovy a hotýlky na ostrovech jsou jednodušší. Výhodnější je východní strana ostrovů, kde se nacházejí písečné pláže.

Ostrovy Gili

Bali svatební cesta

Na Bali každoročně vyráží tisíce novomanželů na líbánky. Některá místa na Bali a okolních ostrovech jsou k tomu opravdu jako stvořená. Zvolte si pobyt z několika námi doporučených míst.

CK Go2 se dlouhodobě specializuje na přípravu svateb a svatebních cest.

 

 • Romantické ostrůvky Gili - populární místo pro líbánky, písčité pláže, klid a bungalovy na pláži.
 • Hledáte-li opravdovou romantiku a nevadí vám za ní cestovat, určitě byste se měli zajímat právě o tři ostrůvky Gili.
 • Nejklidnější a nejromantičtější z ostrůvků je Gili Meno.
 • Párty si užijete na Gili Trawangan.
 • Kombinací obou je ostrov Gili Air.
 • Pozor, doprava je složitější především na Gili Meno. Nejlepší období, kdy se na Gili ostrovy vydat, je březen-květen a pak září-listopad, kdy si užijete pláže jen pro sebe mimo turistickou sezónu.
 • Na ostrovech se můžete nerušeně opalovat na plážích.
 • Kolem ostrůvků jsou korálové útesy, vhodné místo pro milovníky šnorchlování a potápění.

NÁŠ TIP

Ramadán je posvátný měsíc , kdy zbožní muslimové během dne nejedí, nepijí ani nekouří je svátkem pohyblivým. Nemusíte se obávat, že by svátek nějak narušil vaše cesty. Jen si dobře rozmyslete návštěvu těchto ostrovů v období ramadánu, pokud vám vadí modlitby, které se rozezní ze všech mešit ještě častěji než během zbytku roku.

Ostrovy Gili

Lombok co viděť

Během cesty na souostroví Gili (Gili Air, Gili Meno, Gili Trawangan) nevynechejte návštěvu krásného a divokého ostrova Lombok.

 

 • Navštivte turistická centra Lomboku s širokým výběrem ubytovacích zařízení a krásných pláží Senggigi či Kutu.
 • Na ostrově si přijdou na své také potápěči či milovníci šnorchlování. Naleznete zde spoustu podvodních lákadel- kaňony, korálové zahrady, vraky lodí i pestrou škálu různých živočichů (mimo jiné manty, želvy či měsíčníka svítivého apod.).
 • Naleznete zde spoustu pláží vhodných pro surfování.
 • Lombok je ideálním místem k dobrodružným pěším výletům a túrám. Jeden z nejzajímavějších je bezpochyby výstup na vrchol sopky Gunung Rinjani (3726 m.n.m.). Jedná se o druhou nejvyšší sopku Indonésie.
 • Vesnice Tebatu je lombockou obdobou města Ubud na Bali. Nachází se na jižním svahu sopky Rinjani. Můžete se zde blíže seznámit s tradiční komunitou Sasaků. Potěší také krásným výhledem a vodopádem.
 

často kladené otázky

 

Jak se na ostrovy dostanu?

Na ostrovy jezdí nejčastěji lodě z přístavu Padang Bai, cesta trvá asi 2,5 hod. Můžete také vyrazit z přístavu Sanur nebo Serangan, ale cesta se protáhne ještě o 45 minut. Nejkratší cesta z pevninského Bali je z Amedu a cesta trvá něco málo přes hodinu. Ostrovy se nacházejí těsně vedle Lomboku a nejrychleji a nejlevněji se na ně dostanete z přístavu Banksal. Cesta trvá patnáct minut.

 

Mají ostrovy Gili opravdu tak krásné pláže?

Na ostrovech jsou hezké písčité pláže spíše na jihu ostrovů. Nejhezčí pláže jsou na ostrově Gili Meno, který je i zároveň nejmenším ostrovem.

 

Je zde pobyt drahý?

Na ostrovech se dá zajistit ubytování relativně levně, za několik set korun. Neočekávejte však vysokou kvalitu a dobrou polohu jako na pevinském Bali. Cesta lodí z Bali na ostrovy Gili se pohybuje od 1000 CZK v závislosti na sezoně.

 

Jedou lodě na všechny ostrovy?

Všechny lodě jedou na ostrov Travangan, který je nejoblíbenější. Několik málo i na ostrov Gili Air. Pouze pár vybraných spojení jezdí i na Gili Meno. Na Gili Meno se nejlépe dostanete transferem z ostrova Travangan.

 

Jaké aktivity mě na ostrově čekají?

Kromě odpočinku na plážích se můžete vydat šnorchlovat a potápět se. Ostrovy Gili jsou skvělé místo na realizaci potápěčského kurzu. Občas se dá na ostrovech i surfovat.

Více otázek