Severní Bali

Šnorchlování a potápění na Bali

turistika

scenérie

památky

 

 

 

 

Severní část Bali má poměrně drsnou krajinu, která se svažuje k plážím s povětšinou s černým pískem. V hornaté části na severozápadě uvidíte krásná a malebná terasovitá rýžová políčka. Města na severu jsou mnohem méně dotčená turistickým ruchem a místní vesnice si stále udržují tradiční architekturu a styl života. Navíc ostrov Bali je jeden z největších producentů hřebíčku, a tak v období sklizně od září do října uvidíte podél místních cest spoustu popadaných hřebíčků z až dvacetimetrových zelených stromů, na kterých rostou.

Severní Bali

Amed a Tulamben

Jsou jedny z nejzajímavějších vesnic na severovýchodě Bali. Kromě pláže s černým a bílým pískem najdete v okolí zelená rýžová políčka vytvářející nezapomenutelnou a autentickou atmosféru zdejšího okolí. Pokud se rádi potápíte nebo šnorchlujete, tak Amed je ideální – jeho pobřeží totiž patří k těm nejhezčím na Bali. Tulamben se nachází se přímo pod sopkou Agung a je vyhlášen nejlepšími podmínkami pro potápění. Jedním z největších zajímavostí pod hladinou vody je vrak americké lodi Liberty, který můžete spatřit během ponoru nebo šnorchlování - odkaz.

NÁŠ TIP

Navštivte Amed na několik dní a dělejte z něj hvězdicovité výlety za šnorchlováním/potápěním do okolí. Místo je daleko hezčí, než potápěčské středisko Tulamben.

Aktivity na severu

Na severu Bali najdete klidnejší moře s korály, spoustu malebných vesniček, méně turistů a klidnější dopravu. Oblast je vhodná především pro šnorchlování a potápění na Bali. Ze severozápadu můžete vyrazit také na úchvatnou sopku Kawah Ijen, která je na Jávě. Dostanete se zde trajektem z Pemuteranu za hodinu.

  • šnorchlování a potápění - západ a východ pobřeží
  • jízda na koni - Pemuteran
  • jízda na kole - Amed, Pemuteran
  • Joga a meditace - oblast Amed
  • trekking - Pemuteran a severozápad

Jelení ostrov a Pemuteran

Pemuteran se nachází kousek od národního parku Taman Nasional Bali Barat. Jedno z mála míst, kde místní rybáři nezničili korálový útes. Jelení ostrov, který se nachází přímo v NP je obklopen barevným korálovým útesem a nabízí jedno z nejlepších míst na šnorchlování. Navíc se v malé vesničce nachází i jeden z celosvětově nejúspěšnějších projektů na obnovou korálového útesu - Rock project.

Singaraja

Singaraja je po Denpasaru druhé největší město na Bali a byla do roku 1963 administrativní město holandské kolonie. Dnes tu žije etnická směsice Balijců, Číňanů a muslimů. Můžete zde navštívit unikátní knihovnu s lontarovými rukopisy (speciální palmové listy) nebo jeden z mnoha chrámů nacházející se přímo ve městě.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

Lovina

Vesnička na severu, kde se můžete ráno vydat za delfíny na lodích. Místo je dle našeho názoru poněkud přeceňované. Za několika málo delfíny se vydává velké množství lodí. Samotná vesnice má neudržovanou pláž a pobyt zde nepatří k tomu, co bychom doporučili.

Severní Bali

Sopky na severu

Turisté si tuto oblast velmi oblíbili díky výstupům na sopku Batur (1717 m). Rádi vám pomůže naplánovat jednodenní trek a poradíme, jak to během výstupu chodí. Pro víc informací nás kontaktujte.

 

často kladené otázky

 

Kde máme na severu bydlet?

Osobně doporučujeme bydlet v Amedu. Pokud se nepotápíte, máte zde i další možnosti vyžití. Hodně potápěčů spí v Tulambenu u vraku lodi Liberty. Jedná se o vesnici u silnice, kde moc romantiky nehledejte.

 

A co severozápad Bali?

Ostrov Bali je poměrně velký, proto je lepší spát přímo na severozápadě - u Jeleního ostrova v oblasti Pemuteranu. Jednodenní výlet se nevyplatí, byl by zbytečně uspěchaný.

 

Jaké jsou na severu pláže?

V oblasti Amedu je černý sopečný písek, případně oblázky. Hezké písčité pláže najdete na severozápadě v Pemuteranu u Jeleního ostrova.

 

Co můžu na severu dělat?

Oblast je vhodná na šnorchlování a potápění a krátký relax bez davů turistů.

 

Slyšel/a jsem, že jsou na severu české potápěčské základny?

Ano, na severu Bali jsou české potápěčské základny. Vhodné převážně pro potápěče. Hledáte-li písčité pláže, najdete je na jihu Bali.

 
Více otázek