Bali info

Informace o Bali

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Ostrov Bali je indonéská provincie a leží ve skupině Malých Sund, mezi ostrovy Jáva a Lombok. Bali je nejnavštěvovanějším ostrovem Indonésie. Celoročně sem přijíždějí turisté za exotickými plážemi, krásnou přírodou a zajímavou hinduistickou kulturou. Ostrov Bali se nachází 3,2 km západně od ostrova Jáva. Od nejzápadnějšího k nejvýchodnějšímu bodu má 153 km a přibližně 112km od severu k jihu. Na severu ostrova je několik sopek a ta nejvyšší — Agung (3 031 m) je zároveň i nejvyšším vrcholem Bali. Díky vulkanické činnosti jsou v této části ostrova pláže s černým pískem, zatímco na jihu je písek bílý. Kolem ostrova je korálový útes.

Bali info

Bali základní info

  • Stát: Indonésie
  • Hlavní město: Denpasar
  • Rozloha: 5 780 km2
  • Počet obyvatel (odhad 2010): 3 891 428
  • Jazyk: indonéština (oficiální jazyk), balinézština
  • Náboženství: hinduisté 93 % muslimové 6 %, křesťané 1,4 %, budhisté 0,6 %
  • Čas: SEČ +7 (zimní čas), +6 (letní čas)
  • Telefonní předvolba: +62
  • Měna: rupie (IDR)
Bali info

Pláže Bali

Pláže na ostrově Bali jsou jedním z hlavních důvodů, proč sem každoročně přilétá mnoho turistů. Všechny se od sebe liší a nabízí něco jiného. S krásnou modro-zelenou barvou vody, mnohdy lemovány útesy vytváří nezapomenutelné pohledy.
Díky sopkám uprostřed ostrova jsou pláže na severu černé, zatímco na jihu je písek bílý (více v sekci Bali Pláže). V nejvyšší sezone v období července a srpna jsou některé pláže Bali, především v oblasti Kuta a Legian, přeplněny turisty.

Bali info

Příroda Bali

Nádherná rýžová políčka jsou typická pro místní panorama. Především ve vnitrozemí a na severovýchodě budete projíždět zelenou krajinou s terasami, která v sobě skrývá neuvěřitelné kouzlo. Systém zavlažování, kdy z jednoho políčka stéká voda na druhé, je pro Bali typický. Kromě terasovitých rýžových polí ve vnitrozemí Bali najdete i krásná místa na pobřeží, hlavně pod mořskou hladinou. Podmořský svět kolem Bali je jeden z nejbohatších na světě.

Bali info

Sopky Bali

Nejvyšší vrchol Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), která je také nejposvátnější horou pro místní hinduistické obyvatelstvo. Sopka je v nížinách obklopena rýžovými políčky a tak je na ni pohled zdola velice dramatický a působivý. Pro ty, kteří mají dobrou kondici, se nabízí výstup nahoru, ale počítejte s několikadenní tůrou na vrchol. Méně náročnější túru můžete podniknout s našimi průvodci na Gunung Batur (1 717 m) odkud za jasného počasí uvidíte krásu okolní krajiny s výhledem na další dva vulkány – Gunung Agung a Rinjani a také jezero Donau Batur.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

528 369 785 528 369 785
bali@ckgo2indonesia.cz

 
Bali info

Kultura Bali

Kulturní život Balijců je úzce spjat s tím duchovním a skoro každý den je na Bali důvod k oslavám. Kontrast mezi moderním a tradičním je typický pro život na Bali. Téměř celá populace ostrova je hinduistického vyznání a životní rytmus obyvatel se bezvýhradně řídí náboženským kalendářem. Denně se něco slaví a často uvidíte, jak brzy ráno před prací místní obyvatelé, v tradičních šatech, dávají objeti bohům — dobrým i zlým. Vrcholem balijského kalendáře jsou oslavy nového roku (více v sekci Ceremonie a tanec).

Bali info

Jídlo a pití

Základem balijské kuchyně je rýže, nudle a zelenina. Rýže nebo nudle se zeleninou či masem je nejčastějším jídlem na Bali. Jsou doplněny kořením z ostrovů, například pepřem nebo čili papričkami, v jejichž případě hodně znamená chutně. Krom toho se do jídel často přidává i kokosové mléko. Je mnoho restaruací, kde narazíte i na tradiční jídlo z ostatních ostrovů a tak můžete ochutnávat dokud můžete. Krom jídla doporučujeme i skvělé ovocné džusy, které jsou vždy čerstvé a v teplých dnech osvěží.

 

často kladené otázky

 

Question 1 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 1 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 2 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 2 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 3 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 3 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 4 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 4 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 5 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 5 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

 

Question 6 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit?

Answer 6 - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec imperdiet nibh et sapien consectetur, dictum consectetur justo laoreet. Nunc vulputate arcu ac tincidunt feugiat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Mauris accumsan libero eu arcu convallis, ac feugiat odio tempus. Aenean commodo, velit sed eleifend semper, erat libero porttitor quam, in pellentesque mauris enim eget orci.

Více otázek