Indonésie

 

Indonesie, země tisíce ostrovů

Každý ostrov Indonesie je jiný. Odpočiňte si na plážích Bali, vyražte za orangutany na Sumatru, vylezte na sopku Rinjani na Lomboku, projděte se slavnými chrámy v Borodurur nebo si odpočiňte na ostrůvcích Gili. Indonésie je země tisíce tváří.

pozorování přírody, původní kultura

V Indonésii za několik málo týdnů můžete poznat opravdu rozdílné prostředí. Na odlehlých ostrovech je cestování méně pohodlné. Hledáte-li místo k odpočinku a zábavu, budete spokojeni na Bali. Jestliže Vás baví dobrodružnější dovolená, vydejte se i na ostatní ostrovy.

často kladené otázky

 

Je indonéské jídlo velmi pálivé?

Jestliže nemáte rádi pálivé jídlo, nejezte sambal, místní pálivou omáčku. Při objednání řekněte obsluze, že chcete nepálivé jídlo - Tidak Pedas.

 

Jak se dostanu na ostrovy Gili?

Na ostrovy jezdí nejčastěji lodě z přístavu Padang Bai, cesta trvá asi 2,5 hod. Můžete také vyrazit z přístavu Sanur nebo Serangan, ale cesta se protáhne ještě o 45 minut. Nejkratší cesta z pevninského Bali je z Amedu a cesta trvá něco málo přes hodinu. Ostrovy se nacházejí těsně vedle Lomboku a nejrychleji a nejlevněji se na ně dostanete z přístavu Banksal. Cesta trvá patnáct minut.

 

Která roční doba je na pozorování Varana komodského nejlepší?

Vyražte v období sucha, doporučujeme jaro a podzim. V období dešťů může být moře rozbouřené, v červenci a srpnu je nejvyšší sezóna a ceny jsou výrazně vyšší.

 

Je trek v pralese na Sumatře za orangutany náročný?

Pralesní terén je kopcovitý, počasí je tropické. Při krátkých trecích počítejte se střední náročností. Vydátel-li se do hloubky pralesa počítejte s náročným terénem a celodenní túrou.

 

Je Indonésie bezpečná?

V Indonésii se opravdu nemusíte bát. Místní lidé jsou na turisty zvyklí. Je ale třeba být obezřetný.

více často kladených otázek