Praktické rady

Nezapomeňte na  kraťasy a tričko

Bali je v dnešní době svojí vybaveností na dobré úrovni. Nezapomeňte však, že jste v tropech a i na Bali se najdou oblasti, kde určité služby nebo standardy, které byste očekávali, nejsou samozřejmostí.

  • Elektřina - standardní napětí v Indonésii je 240 V , zásuvky stejné jako v ČR.
  • Voda - voda z kohoutku není pitná, pijte balenou vodu, nebo vodu z galonů.
  • Internet - internet je všude, ale pomalý, kupte si místní SIM kartu pro rychlý internet.
Praktice Rady
Prakticé Rady Bali

Elektřina a voda

Elektřina – standardní napětí v Indonésii je 240 V (střídavých) a frekvence 50 Hz. Zásuvky jsou stejné jako v ČR, vyžadují dva nebo tři kolíky. V Indonésii jsou občasné výpadky proudu. Některé ubytovny mají slabé pojistky a při zapojení více spotřebičů je najednou můžete vyhodit (velmi levné ubytovny)
Voda – voda z kohoutku NENÍ pitná. Pitnou (balenou) vodu koupíte všude v obchodech. V některých hotelech teče studená i teplá voda, ale standardem v levných ubytovnách je voda studená. CK Go2 Indonesia nabízí ubytování pouze v hotelech s teplou vodou. Výjimku tvoří ubytování na jiných ostrovech a v odlehlých oblastech jako ubytování v pralese u orangutanů na Sumatře.

Prakticé Rady Bali

Ochrana před sluncem, mořská nemoc

Opalování – Bali se nachází v blízkosti rovníku. Slunce je tu daleko silnější než v Evropě. Chraňte se minimálně faktorem vyšším, než je 30+, mazejte se několikrát denně.
Další ochrana – noste pokrývku hlavy a dodržujte pitný režim, min. 3 litry tekutiny denně.
Mořská nemoc – na lodích používejte zázvorové tabletky nebo tabletky proti nevolnosti.

Prakticé Rady Bali

Alkohol

Alkohol je možné koupit v supermarketech nebo v restauracích, ale počítejte s tím, že je velmi drahý. Nejpopulárnějším alkoholem je místní pivo Bintang. Na Bali narazíte i na místní pálenku Arak vyrobenou z rýže. Na Bali a ve větších indonéských městech lze sehnat téměř jakýkoliv alkohol, počítejte však s vyšší cenou, než je v ČR. Do Indonésie si můžete přivézt 1 litr 40% alkoholu. Na letištích občas dochází k namátkové kontrole.

  • pivo Bintang - 40 CZK
  • víno Hatten (nepitné) - 130 CZK/sklenička
  • australské víno Hatten - 160 CZK/sklenička
  • místní pálenka Arak - cena neuvedena, buďte opatrní
  • koktejl - 170 CZK, občas použití místních lihovin

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Internet

Internet je často k dispozici v hotelech zdarma. Ve všech větších městech naleznete internetové kavárny, které často nabízejí i vypalování CD. Neočekávejte zázračnou rychlost, mimo Bali je internet výrazně pomalejší.

NÁŠ TIP

Kupte si telefonní kartu, například operátora Simpati. Nabízejí internetový balíček na 4G sítě, funguje ve většině oblastí na Bali.

Telefonování

Doporučujeme nákup SIM karty jakéhokoliv indonéského operátora. V zemi je rozvinutá síť několika mobilních operátorů(Telkomsel, Satelindo, Excelcomindo, Indosat, Simpati atd.) pracujících na frekvencích GSM 900 a GSM 1800, kde mezinárodní roaming funguje bez potíží, pouze síť Vodafone funguje problematičtěji.

Tabák a cigarety

Tabák a cigarety jsou v Indonésii velmi levné. Jste-li náruživí kuřáci, měli byste zkusit hřebíčkové cigarety.

 

často kladené otázky

Více otázek