Sulawesi

Sulawesi - tradiční kmeny a horské scenérie

turistika

scenérie

památky

náboženství

 

Ostrov Sulawesi patří mezi méně navštěvované místa v Indonésii neprávem.  Kromě krásných horských scenérii se v centru ostrova nachází unikátní kultura lidí Tana Toraja, kterou stojí za to poznat. Krom toho na severu ostrova jsou skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Pro dobrodružné cestovatele je možnost vypravit se na Togianské ostrovy s nejkrásnějšími plážemi v celé oblasti.

Ostrov Sulawesi
Ostrov Sulawesi

lidé kmene Tana Toraja

Horští lidé z kmene Toraja žijí v hornatém terénu jižní Sulawesi, v oblasti Tana Toraja. Dnes je tato oblast známa nejen kvůli krásné přírodě v okolí, ale hlavně díky zvykům pohřbívání mrtvých Torádžů. I přesto, že během 20. století museli pod velkým nátlakem přejít na křesťanskou víru, tak stále dodržují náboženské obřady a zvyky svých předků.
Pohřební oslavy jsou pro ně ty nejdůležitější a také nejdražší. Věří, že čím byla osoba důležitější, tím si zaslouží větší pohřební oslavu. Pro návštěvníky jsou pak zcela nezapomenutelným zážitkem.

NÁŠ TIP

Pohřební oslavy se konají většinou v období sucha, t.j. na jaře a v létě. Pohřební procesí ma stovky lidí a bílí turisté jsou velmi vítání. Získáte, jako vzácný host vřelé přijetí. Místní věří, že přítomnost bílých návštěvníků pomůže zesnulému při cestě do jiného světa.

Ostrov Sulawesi

potápění na Sulawesi

Jedno z nejlepších míst na potápění na světě je mořský národní park Bunaken. Má rozlohu 890 km² a jsou v něm zahrnuté ostrovy Bunaken, Manado Tua, Siladen, Mantehage, Nain a Nain Kecil. Podmořský svět je tu neuvěřitelně bohatý a potvrzuje to i 70 typů korálu a přes 3 000 druhů ryb. Ve zdejších vodách žije několik druhů mořských želv, barakuda, tuňák a mnoho jiných.
Šnorchlování v Bunakenu je také zážitek a pokud s sebou nemáte vybavení na šnorchlování, tak si je můžete v Bunakenu půjčit.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka na Indonésii

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Ostrov Sulawesi

příroda Sulawesi

Na Sulawesi je celkem osm národních parků, ze kterých čtyři jsou převážně mořské. V nich žije mnoho ptáků, savců, různé druhy sladkovodních ryb, krevet a hadů. Rozhodně jedno z nejlepších míst na potápění v Indonésii. Sulawesi má mnoho, co může návštěvníkům nabídnout. Autentickou atmosféru ostrova navíc umocňuje kulturní rozmanitost místních kmenů.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

 

Jak je složité vydat se na Sulawesi, resp. na Tana Toraja?

Tana Toraja se nachází přibližně 10 hodin autem od hlavního města Makassar. Cesta je opravdu dlouhá, ale návštěva kmenů v oblasti Tana Toraja stojí za to.

 

Kdy se máme na Sulawesi vydat?

Doporučujeme období sucha, skvělé je jaro - květen až srpen, kdy se konají velké slavnostní pohřební obřady.

 

Slyšel/a jsem, že u Sulawesi jsou krásné ostrovy Togian?

Ano, ostrovy Togian se nacházejí u Sulawesi, v zálivu Tomini. Najdete zde úchvatné potápění a šnorchlování a úžasné pláže. Doprava je však velmi složitá. Musíte jet několik dní trajektem ze Sulawesi.

 

Je na Sulawesi k vidění i něco dalšího?

V severní části Sulawesi jsou skvělé potápěčské lokality v oblasti Manado.

Více otázek