Sopky Bali

Výstupy na východ slunce

turistika

scenérie

památky

Na Bali najdete spousty sopek. Mezi ty nejznámější patří nejvyšší sopka Bali Gunung Agung a dramatická sopka Gunung Batur s dramatickou sopečnou oblastí Kintamani. Na obě sopky můžete vylézt. Počitejte s tím že výstup na Agung je výrazně náročnější než výstup na Sněžku.

Sopky Na Bali
Sopky Na Bali

Sopka Gunung Agung

Gunung Agung Bali Nejvyšší vrchol na Bali je sopka Gunung Agung (3 142 m), která je také nejposvátnější horou pro místní hinduistické obyvatelstvo. Sopka je v nížinách obklopena rýžovými poli a tak je na ni pohled zdola velice dramatický a působivý. Pro ty, kteří mají dobrou kondici, se nabízí výstup na horu, ale počítejte s celodenní túrou na vrchol.
Výstup na vrchol většinou začíná krátce v brzkých ranních hodinách. Cesta drsným terénem trvá kolem 3 hodin v závislosti na vaší kondici a vrcholku, který si vyberete.

NÁŠ TIP

Vyrazit na sopku Agung můžete z kteréhokoliv místa na Bali. Silnice v noci jsou prázdné (varianta, že máte řidiče, který Vás zde doveze). Přesto nejvhodnějším místem na přespání je Ubud nebo Gianyar. Vemte si sebou dostatek vody, pevnou obuv, čelovku a teplé oblečení. Doporučujeme využít služeb průvodce, cesta není značená a v noci s baterkou není úplně jednoduché ji najít.

Sopky Na Bali

Sopka Gunung Batur a Kintamani

Sopka Gunung Batur (1 717 m) je jedna z nejnavštěvovanějších sopek na ostrově. Za jasného počasí uvidíte z vrcholu sopky dramatické okolí krajiny s výhledem na další dva vulkány Gunung Agung a Rinjani a také na jezero Donau Batur. Sopka se nachází v oblasti Kintamani u dramatického jezera přímo v kráteru Kintamani.
U jezera můžete přenocovat a poznat místní okolí. K zajímavostem patří přilehlá vesnice Truyan, kde místní lidé částečně vyznávají animistické bohy. Některé své zesnulé pochovávají pod posvátný strom Banyan, kde je nechávají volně ležet přikryté stříškou. Jejich ostatky nechávají ležet na místě.

NÁŠ TIP

Výstup na sopku Batur trvá kolem 2 hodin. Doporučujeme přespat v kráteru Kintamani, kde můžete vyrazit na výlety kolem jezera nebo do horkých pramenů. Na sopku nemůžete jít sami, ale s průvodcem, který je povinný. Bez něj Vás na túru nepustí.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka na Indonésii

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Sopky Na Bali

Další sopky

Na Bali se nachází několik dalších sopek. Nejsou však tak majestátné a zajímavé jako Batur a Agung. Jestliže vás výstupy na sopky zajímají, zvažte výstup na sopku Kawah Ijen na Jávě nebo Rinjani na ostrově Lombok.

  • Kawah Ijen - sopka se nachází na východní Jávě, pouze 1 hodinu plavby trajektem z Bali. V jícnu sopky se těží síra. Při výstupu můžete doprovázet nosiče síry, kterým se přezdívá "bojovníci z Kawah Ijen"
  • Sopka Rinjani je druhým nejvyšším vrcholem v Indonésii. Nachází se na sousedním ostrově Lombok. Výstup na ni trvá minimálně 2 dny. Jedná se o náročnější túru, přesto na konci budete odměněni neuveřitelnými výhledy a zážitkem.
 

často kladené otázky

 

Je výstup na sopky náročný?

Výstup na Batur zvládne v podstatě každý člověk, který občas vyrazí na české hory. Sopka Gunung Agung je již náročnější, výstup trvá několik hodin. Další den budete potřebovat k odpočinku.

 

Potřebuji na sopky průvodce?

Výstup na Batur musíte absolovovat s průvodcem, je povinný. Výstup na Agung - zde průvodce doporučujeme, cesta není zcela dobře značená a zřetelná, nahoru jdete za tmy.

 

Kterou sopku vybrat?

Agung nabízí lepší výhled a majestátní kráter. Batur nabízí úžasné okolí s jezerem, výstup na něj je jednodušší.

 

A co další sopky?

Ostatní sopky na Bali můžete také vylézt, cesty ale nejsou značené. Osobně doporučujeme vydat se na Jávu na sopku Kawah Ijen a spolu s nosiči sulfanu sestoupit do kráteru. To je opravdu zážitek. Sopka je hned vedle Bali a je vhodné ji spojit s výletem na Jelení ostrov. Náročnější trek je na sopku Gunung Rinjani na Lomboku, budete potřebovat minimálně 2 až 3 dny.

Více otázek