Indonésie info

Ostrovy Indonésie

turistika

scenérie

památky

náboženství

město

Indonésie se nachází na rovníku a je tvořena více než 17000 tisíci ostrovy.  V Indonésii žije více než 230 milionů lidí. Jedná se tak o jednu z nejlidnatějších zemí na světě. Hlavním městem je Jakarta na ostrově Jáva.

Indonésie info

Historie a vývoj

Historický význam Indonésie rostl už od 7. století obchodováním s Činou a Indií, co mělo dopad na rozvoj indické kultury spolu s hinduistickým a budhistickým učením. Rovněž se Indonésie v čase střetla s vlyvem muslimských obchodníků, kteří přinesli na ostrovy Islám, nebo kolonizátorů z Evropy - souostroví bylo tři a půl století holandskou kolonií až do vyhlášení nezávislosti po druhé světové válce.

Dnes je Indonésie s ohledem na velikost své ekonomiky členem skupiny G20, nebo sdružení ASEAN.

NÁŠ TIP

Při návštěvě Indonésie nezapomeňte navštívit Bali.

Místní jazyk a kultura

Obyvatelé indonésských ostrovů vzhledem k historii tvoří mnoho různých jazykových, etnických i náboženských skupin. Společný boj proti kolonialismu ale vedl k vytvoření jednotné sdílené identity postavené na spoločném jazyku, ale etnické nebo náboženské různorodosti.

I to je jedním z důvodů, proč je místním národním mottem “Bhinneka Tunggal Ika”, tedy “Mnoho, ale jeden”. Motto hovoří o rozdílnosti, která je pro Indonésii tak typická a zajímavá.

Potřebujete poradit?

Naše specialistka Ada Tzoneva vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 

Geografie

Navzdory čtvrtému nejčetnejšímu obyvatelstvu na světe si Indonésie stále udržela velkou část divoké přírody a bohaté biodiverzity. Z celkových 17 508 ostrovů nacházejících se podél rovníku, je obydlených přibližně 6 000. Největši z nich jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan, Nová Guinea a Sulawesi. Na ostrově Nová Guinea se nachází nejvyšší hora souostroví - Puncak Jana (4 884m).

Neoddělitelnou součástí Indonésie je také velké množství aktivních sopek (přibližně 150). Tropické klima rovníkové oblasti s sebou přináší období sucha a dešťů spolu s průměrnou vlhkostí vzduchu 80% a minimálními teplotními výkyvy v průběhu roku.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

Více otázek