Bali Počasí

Počasí na Bali

Ostrov Bali leží v tropické oblasti, jen osm stupňů jižně od rovníku, proto zde celoročně panují poměrně stabilní teploty pohybující se v průměru od 27 do 32°C. Počasí na Bali je možné rozdělit na dvě období, a to období sucha a dešťů.

 • Na Bali je období sucha od konce března do konce listopadu.
 • Období dešťů je od poloviny prosince do poloviny března, prší občas, převážně v noci.
Bali Počasí
Pocasi Na Bali

Počasí Bali — termín dovolené

Návštěva Bali je možná po celý rok. Ideálním termínem je období od poloviny března až června a poté září až prosinec, kdy je na Bali slunečno, teplo a minimum srážek.

 

 • Na ostrově se nestřídají 4 roční období, tak jako jsme zvyklí u nás, počasí na Bali je však možné rozdělit na dvě období- sucha a dešťů.
 • Období sucha, kdy téměř vůbec neprší a teplota může vystoupat až k 35°C.
 • V období dešťů zasahují ostrov každoroční monzuny, přinášející velké množství srážek a vlhkost až 97%. Můžete tedy čekat častější dešťové přeháňky, a teploty se pohybují v rozmezí 27 °C- 32°C.

NÁŠ TIP

Chystáte se na Bali? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Bali a Indonésii ZDARMA! Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení zde.

Počasí Bali - minimální a maximální teploty

Průměrná teplota ve vyšších polohách na Bali (oblast sopek, okolí Kintamani, Bedugul či Munduk) se pohybuje kolem 23 °C. Teploty v okolí Ubudu bývají kolem 27°C a v oblastech na pobřeží 30- 32 °C.

 

 • Pokud se budete pohybovat v hornatém vnitrozemí, počítejte s tím, že večery jsou tam chladnější a triko s dlouhým rukávem či lehčí bunda by se tedy mohli hodit- jediné teplé oblečení, které s sebou během dovolené na Bali budete potřebovat.

NÁŠ TIP

Počasí na Bali je, zejména díky monzunovým dešťům, poměrně nevyzpytatelné. Tudíž i v období sucha se můžete setkat s častými srážkami a naopak v období dešťů zažít krásné slunečné počasí. Důležité je připravit se předem na obě dvě možnosti.

Pocasi Na Bali

Počasí Bali- Ubud

Ve vnitrozemí a v okolí sopek (například Ubud, Batur, Bedugul, Munduk) počítejte s nižšími teplotami a častějšími dešti.

 

 • Neberte déšť jako něco negativního a nenechte si narušit plány na dovolenou.
 • Předem si připravte náhradní program v případě nepříznivého počasí a hlavně kvalitní sportovní oblečení, obuv a pláštěnky.

NÁŠ TIP

Nejlepším obdobím pro dovolenou na Bali je přelom března a dubna až do května, kdy je na ostrově méně lidí, teploty jsou velice příjemné a příroda je ještě stále zelená.

Oblečení na Bali

Oblečení, včetně toho značkového, je cenově výhodnější než u nás, a proto se vyplatí si s sebou zabalit jen to nejnutnější a zbytek dokoupit přímo na místě.

 

 • Obecně nejvíc užijete lehké a vzdušné oblečení, protože vlhkost na Bali je podstatně vyšší než u nás.
 • Pokud se během své dovolené chystáte podniknout něco aktivního, jako pěší túru nebo výstup na sopku, přizpůsobte tomu i své oblečení (pevnou obuv, bundu nebo funkční triko.)
 • Nezapomeňte si přibalit také sluneční brýle a klobouk.

Po příjezdu se slunci vystavujte postupně. Nebojte se, že přijedete domů bez opálení, sluníčka je dost pro všechny.

Pocasi Na Bali

Hlavní sezóna na Bali - červenec až srpen

Během hlavní turistické sezóny v červenci, srpnu a v období kolem Vánoc a Nového roku bývají hlavní letoviska a nejpopulárnější turistické atrakce přeplněné k prasknutí, ceny pokojů se vyšplhají na maximum a navíc jsou i na týdny předem rozebrány.

Jaro a podzim, nejlepší termín

V období našeho jara je slunečno a na Bali je vše zelené. Hlavní turistická sezona ještě nezačala a ceny jsou přijatelné, na ostrově také není tak velké množství turistů. V říjnu a listopadu je hlavní sezona u konce, a na Bali zavládne klid. Ostrované ,,mají vyděláno" a ceny jsou opět příznivější.

 

 • Chcete-li se především opálit a relaxovat, vyberte si oblast Nusa Dua nebo ostrovy Gili s bílými písečnými plážemi.
 • Hledáte-li dobrou lokalitu na šnorchlování či potápění vyrazte na ostrovy Nusa Lembongan či Nusa Penida.
Pocasi Na Bali

Počasí na Bali — sluneční aktivita

Slunce celoročně vychází kolem půl sedmé ráno a zapadá kolem půl sedmé večer. Jde tedy o 12 hodin slunečního svitu (den je tedy stejně dlouhý jako noc). Na Bali je sluneční záření silné a stálé a je nutné pravidelně používat ochranné vodě-odolné krémy s minimálním faktorem 35+ (ze začátku ideálně 50+) a to i v případě, že je pod mrakem.

 

 • Největší sluneční aktivita je během poledne, kdy je vhodnější zůstat ve stínu.
 • Na začátku dovolené doporučujeme nosit dlouhý rukáv, i přesto že je teplo.
Pocasi Na Bali

Opalovací krémy a korálové útesy

Na sluníčko si dávejte pozor také během výletů na lodích, rybaření, šnorchlování, plavání a podobně. Pokud se potápíte či šnorchlujete, mějte při používání opalovacích krémů na mysli jejich dopad na přírodu kolem vás. Opalovací krémy, některé složky v nich obsažené včetně UV filtrů, mají nepříznivý vliv na korálové útesy a způsobují jejich odumírání. Tak potápěči, kteří užívají ochranné krémy proti slunci, mohou nechtěně negativně ovlivňovat podvodní ekosystém.

 

 • Dalším řešením je nevystavovat se přímému slunci nebo se chránit neoprenem.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Pocasi Na Bali

Období dešťů na Bali- listopad až březen

Zejména v měsících leden a únor můžete očekávat vydatné noční přeháňky a občasné denní bouřky, vzduch je těžší a vlhkost je vyšší a to až 97%.

 

 • Nutno podotknout, že monzuny jsou silně nespolehlivé (mimo jiné další věci v Indonésii) a deště tak nikdy nelze spolehlivě předpovídat předem.
 • Rozhodně však není na místě obávat se celodenních dešťů, spíše vás zastihne hodinová průtrž mračen, po které se opět vyčasí.
 • Vytrvalé mrholení zde není běžné.

Pokud se chystáte do hor a na výstupy na sopky, buďte v období dešťů opatrní a výlety vždy přizpůsobte aktuálnímu počasí na Bali a nevystavujte se zbytečnému riziku.

NÁŠ TIP

Nebojte se a navštivte Bali v deštné sezóně. Pokud prší, tak většinou v noci, či velmi krátce přes den. Počasí na Bali je však velmi příjemné, bez větru. Voda je v tomto období teplejší než v období sucha. Odměnou vám navíc bude mnohem menší množství turistů na památkách, příjemnější ceny a krásně zelená příroda.

Pocasi Na Bali

Teplota vody Bali

V období dešťů bývá voda na Bali nejteplejší. Nicméně vody omývající pobřeží ostrova si drží teplotu okolo 28 °C v průběhu celého roku.

 

 • Koupání zde je tedy velmi příjemné a vybízí k řadě sportovních aktivit.
 • Během dovolené určitě vyzkoušejte například stand-up paddle board, surf, šnorchlování či scuba diving.

NÁŠ TIP

Používejte opalovací krémy, které jsou určené pro osoby s alergií nebo citlivou pokožkou, obsahující přírodní olej buriti. Najdete také jiné bio opalovací krémy a mléka, kde výrobci garantují, že jsou bezpečné pro korálové útesy. Samozřejmě také můžete zkontrolovat, jaké složky daný krém obsahuje.

Pocasi Na Bali

Měsíčník Svítivý- sezóna

Kolem Bali žije spousta měsíčníků, kteří milují studené vody a běžně tak žijí ve velkých hloubkách kolem ostrova Nusa Penida, kde je není snadné pozorovat. Teplota vody na Bali zpravidla klesá v období od konce července do začátku listopadu. Což je skvělá sezóna pro pozorování těchto zvláštních živočichů, jež připlouvají více k pobřeží, kde se nechávají očistit za pomoci ostatních ryb od parazitů.

 

 • Měsíčník je nejtěžší kostnatá ryba světa, jejíž hmotnost může dosáhnout až 2000 kilogramů.
 

často kladené otázky

 

Kdy na Bali nejvíc prší?

Období dešťů je hlavně koncem prosince, v lednu a během února. Neznamená to však, že prší pořád. Počasí je naopak povětšinou příjemné. Večer jsou krátké,tropické lijáky. Může se však stát, že někdy prší celý den.

 

Můžeme jet na Bali v zimních měsících?

Ano. Berte ale v potaz, že může občas pršet.

 

Je na Bali moře po celý rok dostatečně teplé?

Moře na Bali je celoročně velmi příjemné a teplé.

Více otázek