Bali Počasí

Počasí na Bali

Bali se nachází v oblasti tropů a počasí na ostrově můžeme rozdělit na dvě období. Období sucha, kdy téměř vůbec neprší a teplota může vystoupat až k 35°C a období dešťů, kdy můžete čekat častější dešťové přeháňky a teploty jsou kolem 27 °C.

  • Na Bali je období sucha od konce března do konce listopadu.
  • Období dešťů je od poloviny prosince do poloviny března, prší občas, převážně v noci.
Bali Počasí
Pocasi Na Bali

Počasí Bali — termín dovolené

Návštěva Bali je možná po celý rok. Ideálním termínem je období od poloviny března až června a poté září až prosinec, kdy je na Bali slunečno, teplo a minimum srážek. Červenec a srpen jsou nejnavštěvovanější měsíce s vysokou obsazeností hotelů a vyššími cenami.
V měsících leden až půlka března můžete očekávat vydatné noční přeháňky a občasné denní bouřky, vzduch je těžší a vlhkost je vyšší.

NÁŠ TIP

Nejlepším obdobím pro dovolenou na Bali je přelom března a dubna až do května, kdy je na ostrově méně lidí, teploty jsou velice příjemné a příroda je ještě stále zelená.

Oblečení na Bali

Oblečení, včetně toho značkového, je cenově výhodnější než u nás, a proto se vyplatí si s sebou zabalit jen to nejnutnější a zbytek dokoupit přímo na místě. Obecně nejvíc užijete lehké a vzdušné oblečení, protože vlhkost na Bali je podstatně vyšší než u nás. Pokud se během své dovolené chystáte podniknout něco aktivního, jako pěší túru nebo výstup na sopku - přizpůsobte tomu i své oblečení - pevnou obuv, bundu nebo funkční triko. Nezapomeňte si přibalit také sluneční brýle a klobouk. Po příjezdu se slunci vystavujte postupně. Nebojte se, že přijedete domů bez opálení, sluníčka je dost pro všechny.

Počasí Bali - minimální a maximální teploty

Průměrná teplota ve vyšších polohách na Bali (oblast sopek) se pohybuje kolem 23 °C. Teploty v oblastech na pobřeží bývají okolo 30 °C. Pokud se budete pohybovat v hornatém vnitrozemí, počítejte s tím, že večery jsou tam chladnější a triko s dlouhým rukávem by se tedy mohlo hodit - jediné teplé oblečení, které s sebou během dovolené na Bali budete potřebovat.

NÁŠ TIP

Nebojte se a navštivte Bali v deštné sezóně. Večer občas prší, počasí je však příjemné, bez větru.

Počasí na Bali — sluneční aktivita

Slunce vychází kolem 6. hodiny ranní a zapadá mezi 18. až 19. hodinou večer. Na Bali je sluneční záření silné a stálé a je nutné pravidelně používat ochranné vodě-odolné krémy s minimálním faktorem 35+ a to i v případě, že je pod mrakem. Největší sluneční aktivita je během poledne, kdy je vhodnější zůstat ve stínu.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Pocasi Na Bali

Jaro a podzim, nejlepší termín

Na jaře je slunečno a na Bali je vše zelené. Hlavní turistická sezona ještě nezačala a ceny jsou přijatelné, na ostrově také není tak velké množství turistů. V září a říjnu je hlavní sezona u konce, a na Bali zavládne klid. Ostrované ,,mají vyděláno" a ceny jsou opět příznivější.

  • Chcete-li se především opálit, vyberte si oblast Nusa Dua s bílým pískem
  • Hledáte-li dobrou lokaci na šnorchlování vyražte na ostrov Nusa Lembongan
 

často kladené otázky

 

Kdy na Bali nejvíc prší?

Období dešťů je hlavně koncem prosince, v lednu a během února. Neznamená to však, že prší pořád. Počasí je naopak povětšinou příjemné. Večer jsou krátké,tropické lijáky. Může se však stát, že někdy prší celý den.

 

Můžeme jet na Bali v zimních měsících?

Ano. Berte ale v potaz, že může občas pršet.

 

Je na Bali moře po celý rok dostatečně teplé?

Moře na Bali je celoročně velmi příjemné a teplé.

Více otázek