Sumbawa

Klidný ostrov pro surfaře

turistika

scenérie

náboženství

Sumbawa je ostrov ležící na východě od Bali a Lomboku, ve skupině Malých Sund. Slogan ostrova říká vše, co o něm potřebujete vědět — B E S A R (zkrátka pro Bersih, Elok, Sehat, Aman Damai, Rapi) nebo-li čistý, elegantní, zdravý, bezpečný a upravený.

Sumbawa
Sumbawa

Ostrovy Moyo

Hory jsou krásné a téměř nedotčené. V horách se skrývají vodopády s křišťálově čistou vodou a podél řek je i několik jeskyní, ke kterým se dostanete po úzkých pěšinkách. Některé z nich jsou domovem velkého počtu netopýrů. Moyo je rájem pro milovníky ptactva, ze 124 druhů opeřenců, kteří hnízdí na ostrově Sumbawa, jich 86 žije právě na ostrově Moyo. Hlavní atrakcí na Moyo nejsou jen písečné pláže, vodopády a vzácné ptactvo, ale také krása zdejších mořských hlubin. Ti z vás, kteří se rádi potápí, uvidí pod hladinou různé druhy korálových útesů hýřící životem tvorů všech barev a velikostí. Resorty na ostrovech Moyo jsou jedny z nejluxusnějších v celé Indonésii.

Sumbawa

Světově prosnulé vlny na Sumbavě

Kdo se vydá na Sumbawu kvůli surfování, míří rovnou na jih ostrova. Kolem městečka Hu’u se rozprostírají dlouhé pláže, které jsou pro surfaře vstupním místem do vysokých vln. Nejznámější pláží je Maluk, kde najdete surfařské spoty. Jih ostrova nabízí řadu míst jako Supersuck, Yoyo´s, Tropical nebo Scary reef s velice kvalitními vlnami.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva specialistka vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Sumbawa

Lidé a příroda Sumbawy

Ostrov Sumbawa je velmi chudým a vyprahlým místem, místní lidé zde nemají jednoduchý život. Obyvatelé ostrova se s turisty nesetkávají příliš často, proto každá loď, co k ostrovu připluje, budí pozornost. Sucho není jediné, co Sumbawu často sužuje, ostrov leží v tzv. tichomořském ohnivém prstenci, v oblasti s intenzivní sopečnou činností. Roku 1815 se probudila nejvyšší sopka ostrova, 2 851 m n. m. vysoká Gunung Tambora a zahubila více než 10 000 lidí. Erupce byla nejsilnější v moderní historii a předčila i výbuch sopky Krakatoa v roce 1883. Tento silný výbuch pohřbil celou oblast, kterou vědci po odkrytí popela nazvaly Pompejemi východu.

 

mapa Indonésie

často kladené otázky

Více otázek