Joga na Bali

Centrum jogy v Indonésii

Ostrov Bali byl vždy velmi turisticky populární destinace a Ubud duchovním centrem ostrova. Během let zde začali postupně vznikat jogova studia, která se postupně rozšířila do okolních městeček až na pláže. Joga se tedy praktikuje nejenom v Ubudu ale po celém Bali i na plážích jihu. Populární je například Canggu a další místa.

  • centrum jogy na Bali je Ubud
  • jogove kurzy jsou i na plazi, Canggu nebo na severu v Amed
Joga A Meditace Bali
Joga A Meditace Bali

Joga na Bali

Původním významem slova jóga je obnovenaspojení já s vyšším bytí. Těžko byste hledali příhodnější místo, kde se o toto znovuspojení pokusit. Ostrov Bali se svou duchovní tradicí a klidným způsobem života doslova vybízí k zastavení a hledání harmonie. Navštivte během své dovolené jedno z mnoha kvalitních jógových center nebo si pro svou dovolenou zvolte pobyt zaměřený na jógu.
- spojte jógu s netradičními místy pro cvičení -rýžová políčka, tajemné zahrady, starodávné altány. doplńte své lekce jógy meditací, masážemi nebo kurzem tance Navštivte v rámci lekcí jógy kulturní srdce ostrova - městečko Ubud.

Kde praktikovat Jogu

Ubud – centrum jogy na Bali, najdete zde velké množství škol se slušnou kvalitou. Nebojte zkusit místní školy s místními cvičiteli.
Canggu – populární a živoucí oblast na pláži, několik škol jogy, možnost surfování pro začátečníky.
Amed, severní Bali – klidná oblast na Bali u pláže s černým pískem, pouze několik škol, vhodné pro jogu a meditaci.
Uluwatu – nejkrásnější pláže na Bali, možnost praktikovat jogu na Padang Padang, Uluwatu, nebo Jimbaran.

NÁŠ TIP

Vyzkoušejte více studií a více lokalit po celém Bali. Můžete začít v centru Jogy v Ubudu. Doporučujeme školy jogy na pláži, například v oblasti Canggu nebo v Padang Padang. Hledáte-li klidnější lokalitu, zkuste severní Bali - městečko As s centrem Meditasi.

Lekce jogy

Většina kurzů a jógových lekcí může po příjezdu na ostrov navštívit i úplný začátečník. Stačí Vám pohodlné oblečení, v kterém se Vám dobře hýbe. Podložku nebo pomůcky, které se hodí k určitým druhům jógy vám na místě rádi zapůjčí.
Většina lekcí začíná krátkou relaxací nebo řízenou meditací, kdy se účastník zklidní a naladí na cvičení. Následně se pomocí série cvičení rozhýbete a pozvolna přejdete k cvičení jednotlivých jogových pozic-asán. Během lekce si protáhnete celé tělo. Na konci cvičení vás instruktor opět zklidní v relaxační pozici.

Jíst, meditovat, milovat

Jóga a meditace zažívá na bali obrovský boom poté co se na pultech knihkupectv í objevila kniha Jíst, meditovat, milovat od americké spisovatelky Elizabeth Gilbertové. Filmové zpracování na sebe nedalo dlouho čekat a tato kniha a film se stal“průvodcem“ pro mnohé z turistů, kteří na Bali míří.
Děj je z části zasazen právě do kulturního centra ostrova-města Ubudu. Hrdinka zde zakončuje svou roční dovolenou, během které se snažila najít cestu zpět sama k sobě.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

NÁŠ TIP

Hlavní postava filmu, kterou hraje julia Roberts se během pobytu na Bali pohybovala hlavně v městečku Ubud. Navštite stejná místa jako hrdinka filmu například rýžová políčka v banjaru Bentuyung a Nyuh Kuningu, ve městečku Ubud hledejte tržnici a opičí prales v blízkosti města. Slavná scéna, kdy s Javierem Bardenem šli na noční koupání se natáčela nedaleko chrámu Uluwatu na pláži Padang Padag. I zde najdete kvalitní jogové studio.

Joga A Meditace Bali

Jogove zajezdy s českým průvodcem

Pro všechny zájemce o Jogu jsme připravili zážitkový pobyt, kdy poznáte ostrov Bali i zacvičíte si. Společně s českou učitelkou jogy Lindou Michnnovou, můžete zároveň objevovat exotické bali a praktikovat každodení cvičení jogy. Zájezdy s jogou jsou koncipované tak, aby je zvládl každý. Citlivý přístup instruktorky přivede k cvičení začátečníky a dokáže rozšířit znalost jogy i dlouhodobě praktikující. To vše zasazené do tajuplné krajiny zeleného ostrova.

Joga A Meditace Bali

Meditace

Skvělým doplňkem k lekcím jogy jsou kurzy meditace. Navštěvovat je můžete přímo ve vybraném jogovém centru jako doprovodnou, relaxační techniku k samotnému cvičení, nebo si osvojit základy meditace v speciálním kutrzu. Meditace je úžasný nástroj duševní higieny. Dopřejte dovolenou i své mysli. Ostrov Bali je ideálním místem kde začít.

NÁŠ TIP

Navštivte v Ubudu jeden z kurzů vaření. Ukáží Vám přípravu netradičních a zdravých pokrmů.

 

často kladené otázky

 

Které místo na Bali je nejvhodnější na kurz jogy?

Jestli se chcete něco přiučit nebo jen hledáte hodně možností k výběru studia, zkuste Ubud. Je zde nejširší výběr. Chcete-li zároveň být u moře a nejde Vám až tolik o co největší pokrok při cvičení, zůstaňte na jihu, například v Canggu.

 

Nabízí CK Go2 zájezdy s česky hovořícím instruktorem jogy?

Ano, pravidelně nabízíme několik jogových zájezdů na Bali a do dalších destinací. Nejčastěji se na našich zájezdech setkáte s Lili, která má vlastní jogové studio v ČR. Její kurzy jsou velmi oblíbené.

 

Jaký typ jogy je na Bali nejrozšířenější?

Na Bali jsou populární všechny typy jogy.

 

Můžu si na Bali udělat kurz jogy a potom zde i učit?

Ano, počítejte však s vyššími náklady na kurz v řádech tisíců. Nejlepší jsou studia v Ubudu.

Více otázek