Bali pláže

Pláže na Bali

turistika

scenérie

náboženství

Bali má pověst ostrova s krásnými plážemi s bílým pískem.  Je tomu opravdu tak? Bílý písek se nachází pouze v některých částech ostrova, jinde je lávový černý písek nebo oblázky. Seznamte se s naším doporučením a vyberte si sami.

Bali Pláže

Pláže poloostrova Bukit

Na poloostrově Bukit je mnoho písčitých pláží, ale většinou se dají hůře najít. Na některou možná najdete cestu sami, ale na Bukitu jsou pláže často ukryté mezi útesy a parkování je možné jen nahoře. Dostat se dolů na pláž někdy znamená sejít i přes 300 schodů!
Pokud si nevíte rady, na kterou pláž se vydat, tak se nás neváhejte zeptat. Pokud Vám výběr zmíněných pláží přijde malý, tak Vám rádi poradíme a poskytneme informace o dalších.

  • Uluwatu
  • Balangan
  • Dreamland
  • Pandawa
  • Padang Padang
  • Karma Kandara

NÁŠ TIP

Jedna z nejkrásnějších pláží na Bali se nachází poblíž posvátného chrámu Pura Luhur Uluwatu na poloostrově Bukit. Abyste se dostali na pláž, musíte sejít několik schodů a projít skrz jeskyni. Ta je za úplného přílivu zcela nepřístupná. V tom případě můžete zůstat nahoře v některém z barů a restaurací a vychutnávat si krásný výhled shora na Indický oceán a na jeden z nejkrásnějších korálových útesů na Bali.
Projdete magickou jeskyní a dostanete se na skrytou písčitou pláž, kde můžete pozorovat surfaře v akci. Po lekci opalování nebo procházení si můžete dát koktejl v jednom z barů na Uluwatu.

Bali Pláže

Amed

Amed je kombinace klidného města a skvělých podmínek pro potápění a šnorchlování. Voda je krystalicky čistá a pod hladinou Balijského moře můžete vidět nádherné korálové útesy, bohatý podmořský život a také vraky lodí. Jeho pláže jsou dlouhé a kvůli sopkám je písek zcela černý. Pokud se vydáte do okolí, objevíte malebná rýžová pole, která jsou pro Bali již tak typická.

Kuta, Legian a Semyniak

Kuta a Legian jsou nejrušnější pláže na Bali, plná pouličních prodejců, stánků s jídlem a mnoha hotelů, jeden vedle druhého. Letoviska jsou také známá bohatým nočním životem, a proto je vyhledávané především mladými lidmi. Rozhodně zde nečekejte klid, ten najdete na severu Bali.
Semyniak je luxusní verze pláží Legianu. Nenajdete zde mnoho prodejců a obecně i koupajících se turistů. Klidnější rovná pláž s bílým pískem. Oblast je známa jako místo pro bohatší klientelu s možností nakupování v butikových obchodech a luxusnějších restaurací. V centru Semyniaku je velmi rušno.

Bali Pláže

Canggu

Pláže s černým pískem jsou rájem pro komunitu hipsterů a digitálních nomádů. I když se tu úplně nevykoupete, místo má příjemnou atmosféru. Najdete zde spoustu kavárniček, bister a barů.

potřebujete poradit?

Ada Tzoneva - specialistka na Indonésii vám poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

 
Bali Pláže

Sanur

Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek na pláži, pak zamiřte do Sanuru. Písčitá pláž je přes 5 km dlouhá a leží na jihovýchodním pobřeží. Voda je velice klidná a vhodná pro koupání a zároveň si zde na své přijdou i milovníci vodních sportů.

Bali Pláže

Nusa Dua

Nusa Dua se nachází na Bukitu. Najdete zde nejkrásnější pláže na Bali s veškerým komfortem od dobrých restaurací, krásných písečných pláží a spa center, až po nejmodernější golfové hřiště na ostrově. Všechno má ale svoji cenu, které na Nusa Dua nejsou nejnižší.
Vstup do rezortů je povolen i cizím osobám, jen u vstupní brány čekejte menší kontrolu. V oblasti Nusa Dua najdete hned několik pláží – Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom, Geger, Niko. Většina z nich je dobře udržovaná. Nusa Dua je také vhodná pro rodiny s dětmi kvůli pozvolnému a písčitému vstupu do oceánu na některých z pláží.

Jimbaran

V severní části zátoky blízko letiště se nachází rybářský trh Kedonganan, kde místní rybáři prodávají své úlovky. Ochutnat je můžete v jedné z mnoha restaurací na pláži, kde vám ryby ugrilují.

NÁŠ TIP

Doporučujeme ochutnat místní kuchyni při západu slunce přímo na pláži, která Vám v kombinaci s vynikajícím jídlem zaručí nádherný večer. Ochutnejte různé rybí speciality na grilu a užijte si romantický večer.

 

často kladené otázky

Jsou pláže na Bali tak krásné jako třeba na Maledivách?

Písčité pláže podobné Maledivám jsou jen na jihu v oblasti Nusa Dua nebo ostrůvcích Gili. Bali není jen o plážích, ale o návštěvě celého ostrova. Na ostatních plážích mohou být občas větší vlny. Někde je sopečný černý písek a na severu oblázky. Panenské pláže na Bali jsou, ale není jich mnoho.

 

Je na Bali klidné moře nebo vlny?

Pláže v některých částech Nusa dua a v Jimbaranu jsou klidné, bez větších vln, mezi hotely St Regis a Sofitel. Pláže s přístupem pro veřejnost jsou u hotelu Grand Hayatt v Pirátské zátoce v Nusa Dua. Všechny pláže na Bali jsou přístupné pro veřejnost. Jestliže však nebydlíte u hotelu na pláži na Nusa Dua, nemůžete používat hotelové vybavení - lehátka, slunečníky atd.. Na ostatních místech počítejte s vlnami v závislosti na počasí.Současně jsou pláže ovlivněny přílivem a odlivem. Na severu Bali vlny nejsou, pláže jsou však kamenité nebo z černého písku.

 

Mám si sebou vzít boty na koupání nebo je dno písčité?

Boty na koupání na Bali nebudete potřebovat. Dno je obvykle písčité nebo s malými oblázky.

 

Které pláže mají bílý písek?

Pláže na Nusa Dua, Jimbaran, pláže na poloostrově Bukit. Ale pozor, koupání zde může být nebezpečné z důvodu větších vln. Kuta, Legian a Semyniak mají bílé písečné pláže, je zde ale obecně hodně turistů, hlavně na Kutě. Pláže na Gili mají krásný písek spíše na jihu ostrovů.

 

Nějaké další rady?

Nezapomeňte krém na opalování, slunečník a pitný režim. Některé pláže na poloostrově Bukit jsou přístupné pouze za přílivu. Skvělá pláž je například u hotelu Hilton Bali Resort na Nusa dua, kam můžete na pláž a nemusíte být v hotelu ubytováni.

Více otázek