Kdy jet na Bali

Bali, kdy vyrazit

Často se ptáte: Kdy vyrazit na Bali? Osobně doporučujeme vybrat si jaro nebo podzim. Ceny letenek a ubytování jsou příznivější než v létě, neprší a Bali není narvané k prasknutí. Samozřejmě i v létě nebo v zimě lze na Bali vyrazit, počítejte však s vyššími cenami (léto) nebo občasným deštěm (zima).

 • Jaro, podzim - dobré počasí, lepší ceny, méně turistů.
 • Léto - hlavní turistická sezona, vyšší ceny.
 • Zima - deštná sezóna, občasné večerní přeháňky.
Kdy Jet Na Bali
Kdy Jet Na Bali

Počasí na Bali

Ostrov Bali leží v tropické oblasti, jen osm stupňů jižně od rovníku, proto zde celoročně panují poměrně stabilní teploty pohybující se v průměru od 27 do 32°C. Počasí na Bali je možné rozdělit na dvě období, a to období sucha a dešťů.

 

 • Na Bali je období sucha od konce března do konce listopadu.
 • Období dešťů je od poloviny prosince do poloviny března, prší občas, převážně v noci.

Mohlo by vás také zajímat- Počasí na Bali.

NÁŠ TIP

Zvažte pobyt během dne ticha Nyepi (Nový rok). Většinou připadá na měsíc březen nebo duben. Můžete se zúčastnit zajímavých oslav (Ogoh- Ogoh) a pak si zkusit den ticha.

Kdy Jet Na Bali

Počasí Bali — termín dovolené

Návštěva Bali je možná po celý rok. Ideálním termínem je období od poloviny března až června a poté září až prosinec, kdy je na Bali slunečno, teplo a minimum srážek. Na ostrově se nestřídají 4 roční období, tak jako jsme zvyklí u nás, počasí na Bali je však možné rozdělit na dvě období- sucha a dešťů.

 

 • Období sucha, kdy téměř vůbec neprší a teplota může vystoupat až k 35°C.
 • V období dešťů zasahují ostrov každoroční monzuny, přinášející velké množství srážek a vlhkost až 97%. Můžete tedy čekat častější dešťové přeháňky, a teploty se pohybují v rozmezí 27 °C- 32°C.

NÁŠ TIP

Nebojte se a navštivte Bali v deštné sezóně. Pokud prší, tak většinou v noci, či velmi krátce přes den. Počasí na Bali je však velmi příjemné, bez větru. Voda je v tomto období teplejší než v období sucha. Odměnou vám navíc bude mnohem menší množství turistů na památkách, příjemnější ceny a krásně zelená příroda.

Kdy Jet Na Bali

Teplota vody Bali

V období dešťů bývá voda na Bali nejteplejší. Nicméně vody omývající pobřeží ostrova si drží teplotu okolo 28 °C v průběhu celého roku.

 

 • Koupání zde je tedy velmi příjemné a vybízí k řadě sportovních aktivit.
 • Během dovolené určitě vyzkoušejte například stand-up paddle board, surf, šnorchlování či scuba diving.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960

+420 226 633 912

indonesie@ckgo2.cz

Kdy na Bali - jaro a podzim

V období našeho jara je slunečno a na Bali je vše zelené. Hlavní turistická sezona ještě nezačala a ceny jsou přijatelné, na ostrově také není tak velké množství turistů. V říjnu a listopadu je hlavní sezóna u konce, a na Bali zavládne klid. Ostrované ,,mají vyděláno" a ceny jsou opět příznivější.

 

 • Jaro – a jeho začátek je skvělá doba, kdy strávit dovolenou na Bali. Začátkem dubna, po konci deštné sezóny, je všude krásně zeleno. Ceny jsou mírné a vy si pobytem na Bali zkrátíte zimu.
 • Květen a červen – jsou měsíce, kdy je na Bali teplo a sucho, ceny dosahují průměru a ostrov se připravuje na hlavní sezonu.
 • Září a říjen – jsou skvělé měsíce na návštěvu Bali. Pomalu končí hlavní turistická sezona a místa začínají být klidnější. Období sucha.
 • Listopad – je teplý měsíc, velice dobrý poměr "výkon a cena".

Hlavní sezóna na Bali

Během hlavní turistické sezóny v červenci, srpnu a v období kolem Vánoc a Nového roku bývají hlavní letoviska a nejpopulárnější turistické atrakce přeplněné k prasknutí, ceny pokojů se vyšplhají na maximum a navíc jsou i na týdny předem rozebrány.

NÁŠ TIP

Nejlepším obdobím pro dovolenou na Bali je přelom března a dubna až do května, kdy je na ostrově méně lidí, teploty jsou velice příjemné a příroda je ještě stále zelená.

Kdy Jet Na Bali

Kdy na Bali- červen až srpen

Hlavní turistická sezona na Bali probíhá právě v měsících červen a červenec. Ubytování a především letenky jsou výrazně dražší. Přesto se jedná o nejoblíbenější termín dovolené na Bali a nejen proto, že spadá do období sucha.

 

 • Přelom měsíce července a srpna je cenově výrazně dražší než po zbytek roku.
 • Konec srpna je cenově dostupnější.

Kdy na Bali- Vánoce a zima

Vánoce a nový rok jsou, stejně jako v ostatních světových destinacích, považovány za nejvyšší sezónu. Vše je cenově našponované, počasí je vrtkavé, může být slunečno nebo i deštivo. Leden a únor je oficiální období dešťů. Prší většinou v noci a přes den je slunečno bez větru. Když se podaří počasí, je to zdaleka nejlepší doba k návštěvě. Ceny jsou také příznivější až na období čínského Nového roku.

 

 • Vánoce a Nový rok- absolutní špička v cenách.
 • Leden a únor- občas prší, převážně však v noci.
Kdy Jet Na Bali

Období dešťů na Bali- listopad až březen

Zejména v měsících leden a únor můžete očekávat vydatné noční přeháňky a občasné denní bouřky, vzduch je těžší a vlhkost je vyšší a to až 97%.

 

 • Nutno podotknout, že monzuny jsou silně nespolehlivé (mimo jiné další věci v Indonésii) a deště tak nikdy nelze spolehlivě předpovídat předem.
 • Rozhodně však není na místě obávat se celodenních dešťů, spíše vás zastihne hodinová průtrž mračen, po které se opět vyčasí.
 • Vytrvalé mrholení zde není běžné.
 • Pokud se chystáte do hor a na výstupy na sopky, buďte v období dešťů opatrní a výlety vždy přizpůsobte aktuálnímu počasí na Bali a nevystavujte se zbytečnému riziku.
Kdy Jet Na Bali

Bali ubytování levně

Ceny za ubytování nejlépe usmlouváte mimo hlavní sezónu.

Ubytování v cenové relaci kolem 200-300 CZK je možné nalézt po celém Bali a Indonésii. V případě volby levného ubytování nepočítejte s tím, že budete mít k dispozici teplou vodu, že postel bude nová a neproleželá a nesázejte ani na čistotu a bezpečí.

Přesto je možné, při troše štěstí, najít spoustu míst, která jsou levná, a i tak dostačující. Zvláště hledáte-li místo na jednu noc, chcete surfovat, máte omezený rozpočet nebo jste prostě nenároční. Další možností je využít airbnb či další OTAs (Online Travel Agency), které jsou na Bali stále více rozšířené a nabízí řadu možností, když nevyžadujete hotelový servis.

Mohlo by vás také zajímat- Ubytování Bali.

Kdy Jet Na Bali

Levné letenky Bali

Připravili jsme pro vás několik doporučení pro správný výběr letenky na Bali.

 

 • Pozor - velmi levné letenky mnohdy nejdou zrušit.
 • Před odletem doporučujeme získat telefon a email na letenkáře, pro případ, že budete potřebovat let změnit.
 • Letťe na Bali na jaře nebo na podzim, cena letenky je přijatelná, stejně jako ceny na Bali.
 • Nejdražší letenky naopak bývají během hlavní turistické sezóny (naše léto), kolem Vánoc a Nového roku. V tato období vždy rezervujte letenky s dostatečným předstihem.
 • Pojistěte se proti stornu letenky.

NÁŠ TIP

Standardní ceny letenek jsou poměrně vysoké. Často se však objevují různé akce na LEVNÉ LETENKY, a to vždy minimálně 2x do roka. Můžete tak koupit zpáteční letenky už kolem 10.000- 13.000 CZK, a to zejména pokud pro vás není důležitý jen cíl ale i samotná cesta- nejlevnější letenky mívají často více přestupů. Nejdražší letenky bývají během našeho léta, kdy je na Bali období sucha a vrchol hlavní sezóny.

Kdy Jet Na Bali

Bali Ramadan

Indonésie je z více než 86 % muslimskou zemí, což z ní činí stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu.

 

 • Ramadán je posvátný měsíc , kdy zbožní muslimové během dne nejedí, nepijí ani nekouří je svátkem pohyblivým.
 • Nemusíte se obávat, že by svátek nějak narušil vaše cesty- Bali je převážně hinduistický ostrov.
 • Jen si dobře rozmyslete návštěvu míst na Bali, kde žijí početnější muslimské menšiny (např. Pemuteran) či okolních ostrovů (např. Lombok, Jáva, Sumatra atd.)
 • V období Ramadánu, by vám mohli vadit modlitby, které se rozezní ze všech mešit ještě častěji než během zbytku roku.
 

často kladené otázky

 

Kdy vyrazit na Bali?

Projděte si naše rady a tipy v sekci Počasí Bali.

Více otázek