Jak cestovat na Bali

Bali bezpečně a pohodlně

Cestování po Bali se pro mnohé může stát noční můrou. Přesuny během dopravní špičky na jihu ostrova můžou zabrat hodiny, nehledě na to, že dopravní značení na Bali je chaotické. Většina místních jezdí po paměti. Můžete samozřejmě využít GPS, počítejte však s tím, že budete muset velmi pozorně sledovat mapu, což vaši pozornost odvede od hektické dopravní situace. Na mapách nejsou zcela patrná zajímavá místa, ani doporučení, kde zaparkovat nebo jak se na ně lehce dostat.

  • Doporučujeme při přesunech po ostrově využít služeb řidiče s autem.
  • Jestliže se pohybujete v rámci malé oblasti, využijte taxi, motorku.
  • Při řízení auta a především motorky buďte extrémně opatrní.
Jak Cestovat Na Bali
Jak Cestovat Na Bali

Hustota dopravy na Bali

Silnice na jihu Bali – v populárních letoviscích jsou během sezony věčně ucpané.
Centrum ostrova Ubud – a jeho blízké okolí, především ulice Jl Raya Ubud a Jl Hanuman jsou velmi plné celý den.
Severní Bali – je doposud turisticky méně objevené. Doprava je zde daleko uvolněnější, přesto je třeba být při řízení ostražitý.
Ostatní ostrovy – především Lombok a Jáva jsou turisticky méně navštěvované. Jezdí zde o poznání méně aut, ale infrastruktura není dobrá.
Gili ostrovy – jakékoliv motorové dopravní prostředky jsou zakázány, takže se nabízí možnost přemisťovat se buď pouze pěšky nebo na malých vozíčcích tažených koňmi.

Jak Cestovat Na Bali

NÁŠ TIP

Pokud jste ještě nikdy neřídili skútr, tak je lepší si před první jízdou na silnici vyzkoušet jízdu někde, kde není doprava tak zběsilá a trochu to potrénovat. Pokud se vypravíte ihned do hustého provozu na Bali, tak by to nemuselo dopadnout nejlépe.

Pronájem vozu s řidičem/průvodcem

Pronájem vozu je pro delší cesty nejrozumnější řešení. Chcete-li být v pohodě a bez nervů, doporučujeme pronajmout si vůz s řidičem, který hovoří dobře anglicky a zná i zajímavá turistická místa. Spousta řidičů vás převeze z bodu A do bodu B po hlavní silnici a Bali tak moc nepoznáte. Na cestě je třeba domluvit vždy předem, stejně tak na ceně.

  • Transfer z letiště - největší turistická past na Bali, počítejte, že si neodbytní řidiči budou ptát o několikanásobek běžné ceny.
  • Auto bez řidiče - v případě, že se vám přihodí dopravní nehoda, budete vždy vinni. Nezáleží, kdo dopravní nehodu způsobil.
  • UBER - některá místa neakceptují řidiče Uber, buďte na pozoru, místní to může opravdu rozčilit a vy tak řidiče vystavujete poměrně velkému nebezpečí.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Jízda na motorce

Předně buďte opatrní, doprava na Bali v ničem nepřipomíná Českou republiku nebo Evropu. Jezděte VŽDY v helmě a v tričku (ODŘENINY SE VELMI ŠPATNĚ HOJÍ A OPRAVDU BOLÍ). Následujte v provozu ostatní a klakson používejte na upozornění.

  • mějte u sebe mezinárodní řidičský průkaz
  • buďte vždy slušní, při nesrovnalostech nabídněte policistovi všimné od 50 000 rupií
  • mějte VŽDY sjednané cestovní zdravotní pojištění a jezděte POMALU!!

NÁŠ TIP

I na delší cesty přesto doporučujeme využít služeb řidiče. Na krátkou dobu do dvou týdnů je to jednodušši a bezpečnější.

Jak poznám dobrého řidiče

Dobrý řidič vám navrhne trasu mimo turistické silnice, abyste viděli trochu jiné Bali. Nezastavuje v každém obchodě u silnice, abyste si koupili suvenýry a jezdí pomalu. Zastaví vám na každém zajímavém místě, abyste mohli fotit.

 

často kladené otázky

 

Mohu si přes CK Go2 pronájout motorku?

Tuto službu nenabízíme. Motorku si můžete pronajmout sami. Pro začátek doporučujeme půjčit si motorku na severu Bali, v oblasti Amedu. Jih Bali je dopravně velmi náročný a pronájem motocyklu při krátké dovolené nedoporučujeme.

 

Zprostředkovává CK Go2 pronájem aut s/bez řidiče?

Platí výše uvedené. Auto jsme schopni zajistit na severu, kde není doprava tak hustá. Pronájem auta na Bali nedoporučujeme.

 

Co mám dělat, když mě zastaví policie?

Mějte při ruce peníze, zhruba 50 000 IDR, které po kontrole můžete policistovi nabídnout jako všimné v případě, že je něco v nepořádku, nemáte mezinárodní řidičský průkaz, porušili jste dopravní předpisy, a podobně. Buďte slušní, usměvaví, nehádejte se, omlouvejte se, pochvalte policistovi motorku, auto, apod.

 

Jsou na Bali nějaká speciální silniční pravidla?

Jízda na červenou - červená platí pro dopravní prostředky, které odbočují doprava. Jestliže jedete rovně, červená pro vás neplatí (pro "T" křižovatky).

 

Je automobil/motorka při pronájmů pojištěna?

S největší pravděpodobností není. I když vám nájemce bude tvrdit opak, při nehodě pravděpodobně budete platit celou škodu

Více otázek