Očkování na Bali

Očkování na Bali

Očkování na Bali není povinné. Někteří cestovatelé se pro svůj větší komfort během dovolené v Indonésii nechají očkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a někdy i proti vzteklině. Záleží jenom na Vás, jestli před odjezdem navštívíte očkovací centrum, ale do Indonésie se dostanete i bez vakcín.

  • Speciální očkování na cestu na Bali není třeba.
  • Maximálně zvažte žloutenku A, případně očkování proti vzteklině.
Očkování na Bali

Očkování Bali, plán

Pokud se rozhodnete pro očkování před dovolenou na Bali, tak byste měli navštívit některé z očkovacích center, kde Vám vytvoří očkovací plán. Obecně platí, že břišní tyfus se očkuje nejpozději dva týdny před odjezdem a žloutenka typu A a B se očkuje ve třech dávkách. Před dovolenou je nutno podstoupit první dvě. Třetí vakcína je zpravidla aplikována půl roku po první a zajistí Vám imunitu na dalších 10 let.

NÁŠ TIP

Nejvíce komárů je při západu slunce a večer. V tuto denní hodinu doporučujeme mít košili s dlouhým rukávem a nastříkat se místním repelentem, který koupíte v obchodě za pár korun.

Očkování na Bali

Žloutenka typu A

Na turistických místech na Bali máte jen malou šanci, že se nakazíte žloutenkou typu A, která se většinou přenáší zkaženou potravou nebo vodou. Hotely a restaurace na ostrově mají dobrou úroveň a balenou vodu případně seženete v každém obchodě či restauraci.

Horečka dengue

V turistických oblastech se skoro nevyskytuje. V případě, že budete používat účinnou ochranu proti komárům (viz Ochrana proti komárům), tak Vám nic nehrozí.

Očkování na Bali

Břišní tyfus

Pokud budete pít balenou vodu, tak je pravděpodobnost nákazy velice malá.

Garant destinace

Ada Tzoneva specialistka na Bali a Indonésii vám ráda poradí

+420 737 958 960
+420 226 633 912
indonesie@ckgo2.cz

Očkování na Bali

Ochrana proti komárům

Sprej proti komárům si můžete koupit v každém místním obchodě a obecně platí, že lokální produkty proti hmyzu a komárům jsou mnohem účinnější než dovezené odjinud. Malárie se na Bali skoro vůbec nevyskytuje a jedná se spíš o ojedinělé případy.

  • při stmívání si oblékněte tričko s dlouhým rukávem
  • kupte si místní sprej proti komárům v případě potřeby
Očkování na Bali

Bali a zvířata

Na některých místech se může vyskytovat vzteklina, ale v turistických oblastech je výskyt vztekliny malý. Mimo tyto oblasti může být vzteklina přenášena opicemi, toulavámi psy a kočkami. Sehnat očkování proti vzteklině aplikovatelné následně po kousnutí by mohlo být na Bali obtížnější, a proto se raději těmto zvířatům vyhýbejte.

 

často kladené otázky

 

Je kohoutková voda na Bali pitná?

Ne, není. Doporučujeme pít jedině balenou vodu.

 

Jak je to s užitkovou vodu na Bali?

Voda z vodovodu je nezávadná, můžete se s ní sprchovat, čistit zuby, ale není pitná.

 

Co mám dělat, když mne pokousá opice/pes nebo jiné zvíře?

Ihned vyhledat lékařskou pomoc v nemocnicích BIMC nebo Siloam, kde mají očkovací protilátky proti vzetklině.

 

Mám si koupit repelent již v ČR?

Ne, místní přípravky jsou učinnější, mnohem levnější a navíc hezky voní.

Více otázek